Zasilacz Fortron 350W + 9600GT

Witam ostatnio spalił mi się zasilacz CoolerMaster 450W zamiast niego podłączyłem Fortrona 350W

Płyta Główna MSI G31M3

Procesor: Intel Core 2 Duo E5200 2x 2.50GHz

Ram: 2x2GB

Dysk Twardy: Western Digital 80GB IDE

Napęd DVD

Karta graficzna zintegrowana

Moje pytanie czy ten zasilacz uciągnie Geforce 9600GT Palit 512mb 256bit

nie powinno być problemu, ale prawdopodobnie będziesz na granicy (fortron robi dobre zasiłki, nawet no name dla innych firm) bo palit zaleca dla tych kart min 400 w zasilacze.

Konkretniej, podaj model zasilacza.

Konkretny model zasilacza to Fortron FSP350-60MDN Rev.A , a tak jeszcze do informacji dodam że według BIOS’u napięcie na lini 12V zmienia się z 12.056~12.144 natomiast inne są stałe nie wiem czy takie wahania są dopuszczalne więc podaje :slight_smile:

Powinien bez problemów ciągnąć Twoją konfigurację + 9600GT. Co do napięć, BIOS/programy nie są wiarygodne, jeśli już to trzeba użyć miernika.

A co się może stać jeżeli jednak nie wystarczy np. od obciążeniem zbraknie prądu ?? a czy to na dłuższą mete jest bezpieczne, poniewaz gdzies kiedys czytałem, że zasilacz powinien mieć około 20% zapasu mocy by nie chodził cały czas na 100% tak jak to w moim przypadku może byc

KoXiaZ ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Wytrzymać powinien - TDP grafiki to ok. 100W, procesor ma TDP rzędu 65W - jest to 165W, do tego dochodzi reszta. Jeśli na tabliczce znamionowej jest dla linii 12V 19,5A to daje 234W. No może być dosyć ciasno, bo dochodzi do tego jeszcze dysk, napęd (każdy ok. 20W pobiera z tego co mi wiadomo), coś dla MOBO - no raczej na styk jest. Mógłbyś ciągnąć ale nie katować go zbyt mocno, nie podkręcać i rozglądać się za nową zasiłką.

co może się stać? może się komputer zawieszać, wyłączać, jeśli zasilacz jest spadakowany może dojść do przepięć, usmażenia zasilacza a razem z nim innych podzespołów komputerowych (w ekstremalnej wersji).

Jeśli kompa używasz do codziennej pracy w windows (excel, paint, word, powerpoint, picasa i podobne) nie powinno się nic złego dziać.

Jeśli natomiast masz zamiar katować sprzęt gierkami, wskazane by było żebyś zaopatrzył się w mocniejszy zasilacz.

Tak tez myślałem zasilacz jest w bardzo dobrym stanie wizualnym mam nadzieje że i technicznym :slight_smile: odnośnie katowania zagram sobie od czasu do czasu dla rozrywki :slight_smile: nie mecze go po 5h dziennie :slight_smile: jak już to tygodniowo i może i tyle by nie było :stuck_out_tongue:

Odnośnie zasilacza to mam zamiar kupić coś mocniejszego narazie mam inne wydatki do wakacji może dociągnie a jak nie będzie dawał rady to odłącze grafe w każdym razy dzięki za pomoc :slight_smile:

Wesołych Świąt:)