Zasilacz FSP350-60HLC wystarczy do HD2600XT

(Elkanguro) #1

Witam,

czeka mnie nie lada zadanie, bo muszę złożyć komputer (całą budę) koledze za 585zł. Będę chciał mu zakupić na allegro właśnie jakiegoś 8600GT najlepiej Sonic+ Palita. Normalnie kupiłbym do tej karty Modecoma MC-350, ale czy nie wystarczy jakiś Fortron 350? Np. FSP350-60MDN? Jego cena jest sporo niższa, a przy kwocie 550zł każda złotówka się liczy. A może jeszcze coś innego wartego uwagi? Jak nie, to zapewne wrzucę MC-350 a 40zł się przytnie gdzie indziej.

Pozdrawiam

EDIT: nie 8600GT a HD2600XT

(Lookbody) #2

watpie czy 350W pociagnie 8600gt + reszte sprzetu.. raczej poszukaj czegos w granicy 400-450W

osobiscie polecam Amacrox Warrior450pnf

(Chrucik) #3

Lepiej modecoma MC-350W on pociągnie nawet radeona 4850 !!

A jeśli nie chcesz wydawać kasy to zwykły Fortron 350W pociągnie zestaw bez żadnych problemów !!

(Daniello Daniel) #4

do tej karty to wystarczy fortron/Modecom MC nie feel 350w chyba że chcesz na zapas to 400w

(Elkanguro) #5

Nie chce na zapas. Chce jak najtaniej porządny zasilacz. W grę wchodzą tylko MC-350 oraz jakieś inne tańsze. A jeśli Fortron to jaki?

FSP350-60MDN czy FSP350-60THA-P czy jakiś inny? Z tego co mi się kojarzy to chyba najlepiej taki, który ma najmocniejszą linię 12V (bądź dwie) ze względu na kartę graficzną, czy tak?

(Djkilof) #6

Kup zasilacz Fortron ATX-350PNF. W zupełności wystarczy :slight_smile:

(Elkanguro) #7

Lekka zmiana planów:

Zasilacz FSP350-60HLC + HD2600XT = OK ?

(Darth ReX) #8

To może napisz, jakie części on chce, a my złożymy mu optymalny zestawik, co?

(Elkanguro) #9

Zestawik już prawie złożony:) Jeśli tylko wystarczy ten zasilacz do tej karty. Nie prosiłem o złożenie całego zestawu bo wiem jak by się to skończyło, czyli zamiast 650 zrobiłoby się 800 :wink: a ja dostałem od niego 650zł w gotówce i tak już zostanie. Więc dołożyć nie można, ale złożony zestaw będzie można w przyszłości spokojnie rozbudować.

Ale dobra, jak ktoś ma ochotę to proszę o zestaw do 585zł (z uwzględnieniem kosztów przesyłki) (bo 65zł przeznaczone na monitor). Co? Cała buda:) Wykorzystanie? Gry :smiley:

Ale przede wszystkim proszę o odpowiedź na pytanie odnośnie zasilacza.

(Mariosti*) #10

2600xt powinien się zadowolić 60wattami mocy...

Tak więc tak te fortony zapewne sobie poradzą, ale najlepiej szukaj wersji z jak najmocniejszymi linniami 12V.

(Elkanguro) #11

dlaczego 60W? no ten model ma akurat 10 + 15A na liniach 12V

(Mariosti*) #12

Bo mniej więcej ma taki pobór prądu ten radek i tyle :] Ale to oczywiście mowa o samej karcie bez reszty systemu, z w miare standardową resztą będzie pewnie ok 200w.

(Elkanguro) #13

Sorry, chyba już jestem śpiący i tą twoją wypowiedź zrozumiałem tak jakbyś się śmiał z mocy tego Fortrona. Dzięki za odpowiedzi.