Zasilacz i chłodzenie

Mam teraz zasilacz 230W. Chcę kupić nowy procek Athlona 64 x2 4200+ i mieć do tego na razie 1gb RAM’u DDR2 (niedługo chce dokupić do tego jeszcze 1gb) i przez krótki okres używać zintegrowanej grafy (Geforce 6100) na płycie głównej, ale z zamiarem na wymienienie jej na Geforca 8600GT Sonica lub coś takiego.

I tu następują moje pytania:

  • Zasilacz o jakiej mocy będę musiał mieć, aby obsłużyć te wszystkie rzeczy, które chciałbym mieć w końcowej fazie bez żadnych problemów??

  • Na co zwracać uwagę przy wyborze zasilacza?? Czy jakiś z allegro 400W za 50 złotych wystarczy czy to jakiś szajs i trzeba zainwestować w lepszy??

  • Jak wygląda sprawa z chłodzeniem?? Czy własne chłodzenie karty graficznej i jakieś tam wiatraczki, które mam w obudowie wystarczą do ochłodzenia tego??

  • Czy różne rodzaje płyt głównych do kompów różnią się rozmiarem?? Bo obudowy nie chcę wymieniać.

Sorry, że tyle pytań. Pliss o odpowiedź. Dzięki

raczej 230 V

markowe 400W spokojnie starczy

raczej nie

tak sa płyty ATX (najpopularniejsze) mATX, BTX i jeszcze inne… Obudowy ATX pomieszą ATX oraz mATX

tak starczą

zasilacz kup ten: - Amacrox Warrior ax450pnf

bądź MC-400ATX

A jak sprawdzić jaki mam typ płyty głównej?

Możesz mi powiedzieć jaka to jest Shuttle AK32A (jaki typ) i jakiego typu jest GIGABYTE GA-M61SME-S2??

Obie płyty są w formacie ATX, więc nowa wejdzie Ci spokojnie do starej obudowy.

A czy jakość i “dobrość” płyty głównej ma jakieś duże znaczenie?? Czy, np. kupując lepszą płytę otrzymam jakieś lepsze wyniki wydajnościowe kompa nieprzerobionego czy ma to tylko znaczenie przy O/C??

Jeśli to ma jakieś znaczenie to powiedźcie mi jakie i jak na tym polu wygląda płyta główna GIGABYTE GA-M61SME-S2 i czy będą jakieś efekty wynikające z posiadania innej płyty.

Dzięks za odpowiedź

Czasem montują słąbe sekcje zasilania przez co kondensatory “puchną”(zasilacz też się liczy w dużej mierze), zawiechy i przeważnie duża róznica w oc

Wszystko zależy od konkretnego modelu płyty

Tego Gigabyta możesz brać

A czy na ten procek dwurdzeniowy 2gb ramu i za niedlugo planuje gf 8600gt Sonic wystarczy zasilacz o mocy 300W?? Raczej wątpie… 400W to pewnie minimum??

Minimum markowa 350W

Z tańszych Fortron 350W / Delta 400W ~70zł

Amacrox 400 - 130zł