ZAsilacz i nowa karta

(Sebawroclaw) #1

Po pierwsze nie wiedziałem jak nazwać ten temat więc prosil bym żeby został tak jak jest.

A chodzi mi o to czy:

-posiadam zasilacz 300w i kartę palit radeon x550 128mb

jeśli zmienie karte na np. 7300gt to wystarczy mocy i czy pobiera ona więcej mocy niż ta moja???

Boję się że jeśli kupie nową karte to może ją spalić albo coś w tym stylu.

karta jest pod Pci express x16

(Paluch Ti) #2

jaki to dokładnie zasilacz?

(Sebawroclaw) #3

trochę biedny nawet nie znam firmy

(Athlonik) #4

Geforcy to prądożercy wymagają też dodatkowego zasilania lepiej zmień to zasiłkę

(piotrekplay) #5

nie wiesz - nie pisz... markowe 300W spokojnie by starczyło (to nie seria 6800, gdzie naprawdę dużo mocy pobierali, ten 7300 prądożercą nie jest) , a z racji tego, ze to no name (pachnie mi tu codegenem lub czymś podobnym) zamiana zasilacza musi nastąpić :slight_smile:

amacrox ax400pnf ~125zł

i styknie

(Athlonik) #6

Może ten model i tak ale galaxy 7900 którego podłączałem u kolegi potrzebował dodatkowego zasilania :slight_smile:

(Draakus) #7

:shock:

Człowieku co ty w ogóle porównujesz karty które dzielą 2 (jeśli to 7300GT DDR3)-3(jeśli 7300GT DDR2) rzędy wydajności i porównujesz ich pobór mocy. Pomyśl zanim napiszesz.

http://www.extreme.outervision.com/psucalculator.jsp

Tu masz kalkulator mocy. Jak nie wiesz jaki masz dokładnie zasilacz to nie ryzykuj i kup nowy dobrej klasy.

(Sebawroclaw) #8

Kompa kupiłem całego w media markt i zasilacz był już w nim czyli już wiecie jaki jest:/ najgorszy z najgorszych :x

(piotrekplay) #9

omg a kto kupuje gotowe zestawy?? :? lepiej samemu coś złożyć z racji tego, ze nie masz plomb na obudowie... jak jest na gwarancji to go nie rozkręcisz bo gwarancja OFF

(Marcin12321) #10

Tak jak napisał piotrekplay , lepiej złożyć coś samemu, bo można mieć pewność, że gwarancja nie przepadnie po otworzeniu.

P.S.

Ciekawe :roll:

(Mivex) #11

o jeju no XP Home Editon :stuck_out_tongue:

(Noku1) #12

To ja mam podobny problem ale trochę inna kartę kupuje:

Zasilacz: EuroCASE 300X1, 300W, ATX2PFC

Płyta głowna: ASRock 775S61 661FX LGA775 uATX

Procesor: Intel Pentium 4 530J 3GHz/800MHz 1MB

Pamięć: 1GB

Powiedzcie czy ta karta:

AGP PALIT GEFORCE 7600GT 256MB 128BIT DDR3.... będzie dobrze się sprawowała na tym sprzęcie??

Jak zasilacz za słaby to co proponujecie?

(Lukasz102) #13

weź pci-e bo takie wejście posiadasz i np 7600gs i kręć ale zasilacz zmień :x

Złączono Posta : 25.06.2007 (Pon) 8:55

sory jednak się pomyliłem tak weź ta karte

(Sebawroclaw) #14

A plomby już dawno pozrywałem jak dokładałem 256 ram:P