Zasilacz jest za głosny

Czy zna ktos sposob zeby wyciszyc zasilacz mam zasilke 500W SEASONIC SS-500ET 2xPCI-E 80+ 25dB i kur>> wyje jak odkurzacz no dosłownie da sie cos z tym zrobic ???

Podaj resztę konfiguracji komputera. Być może zasilacz jest za słaby dla twojego komputera? Ale wątpię.

Ja zmieniłem u siebie w zasiłce (jakis chiftec) po prostu wentylator na inny. Że zasilacz porządny i sie nie grzeje to nawet przy dużo, dużo słabszym wiatraku pozostaje chłodny (a w dodatku się świeci :lol: ). że zephyry są dość ciche (jak na wolnoobrotowe przystało), a w dodatku przykręcony na silikonowych podkładkach to zasilacz nie wyróżnia się na tle reszty komputera i jest cicho.

Czy polecam? Nie mogę polecić, bo potem będzie ktos miał pretensję, że mu sie coś spalio xD… a sporo zasilaczy sie tak grzeje, że nie ma nawet co myśleć o wymianie chłodzenia na mniej wydajne. Mój chodził bez problemu… włączony był długo (właśnie po to miał być cichy przecież, żeby w nocy nie buczało nic) chodził praktycznie 24/7. Przy intensywnym korzystaniu też nie było problemu (a zasilacz nie był z zapasem, więc były wykorzystywane jego możliwości), komputer podkręcany E4300@3.2, grafika 9800GT, zasilacz chyba 400W (chyba…+/- 50W - głowy nie dam)

1.Tak, jak kolega powyżej napisał, można wymienić wentylator.

  1. Możesz także wytłumić drgania: http://allegro.pl/aab-cooling-silikonow … 38761.html

ja mam tak

proca amd phenom 2 x4 wiatrak arktic freezer 7 pro

grafe radeon hd5830 1 gb

ram 4 gb ddr2

muzyczna karta xonar dg 5,1

dzis to zamatowalem i zasilacz jest nowy dzis z paczki 500w wczesniej mialem 400W ale on na bank by nie uciagnol po phenom 2 to ladna grzalka :D:P

czyli co te podkładki a wiatrak polecicie jakis i w miare niedrogi bo kurwcze juz dosc na kase splynolem

Dodane 20.05.2011 (Pt) 16:12

fajnie y bylo jak byscie to zanlezli ten wentylator na koncie allegro tego kolesia z tym wytlumianiem zebym to razem zamowil i mam pytanie z tylu obudowy czy mozna zasonic luki po kartach podpietych ???

Dodane 20.05.2011 (Pt) 16:20

co do zaslepek to znalazlem juz sledzie

nówkę to trochę szkoda… bo nie wiadomo co to, a gwarancja idzie papa. Może odesłać ten i kupić cichy?

no a jaki bys polecal nie wiem jak ze zwrotem jest wmiare niedrogi do 200 zł cichy 500w lub moze byc wiecej tak pod te czesci co napisalem

Dodane 20.05.2011 (Pt) 20:47

wiec tak mam 10 dni na zwrot zasilacza wiec poleci ktos jakis cichy zasilacz w miare przyzwoitej cenie i nie jakiem nonome tylko firm atez niech bedzie przyzwoita

MOj sprzet to

amd phenom 2 x4

radeonhd5830 1 gb

4 gb ram

xonar dg 5,1

  • zasilanie wiatraczkow 3x12

ten co mam ma 500w

jak uwazacie moze byc silniejszy byle nie zadrogi i cichy bo ten co mam teraz to kur… wyje jak megazordy xd:P !!