Zasilacz(kupa problemów)?

(Mial37) #1

No więc zaczne od tego że jestem tu nowy. Mam pewien problem wówczas od pewnego czasu warczy mi zasilacz jestem pewien na 100% ze to on ( wiem ze były podobne tematy ale podobno nie takie same ) no i tu moje pytanie czy psujacy sie zasilacz moze spowodować to ze komputer nie wykrywa napedów ? i czy moge kupić kazdy rodzaj zasilacza do komputera z góry dzięki za odpowiedź

(D@widoS) #2

Zacznijmy od tego że jak zasilacz warczy to nei znaczy że on się psuje tylko jego wentyl :stuck_out_tongue:

Nie, wykryć Ci wykryje...

A co do typu zasilacza to ATX

(M Pk) #3

A oto list zasilaczy , które można kupić i których lepiej sie wystrzegać :slight_smile:

http://www.oc-forum.org/Zasilacze-najle ... 13020.html

(Mial37) #4

hmmm.... a może format coś pomoże ?

(Ziomixiu) #5

Może po prostu wentylator sie zabrudził i już nie chłodzi tak jak kiedyś i warczy:)

(neo10) #6

w najgorszym wypadku czeka cię zabawa lutownicą ;]

tzn jeżeli hałasuje wiatrak najłatwiej go wyczyścić a jak to nie pomorze to rozbieramy zasilacz przecinamy dwa kabelki od wiatraka bierzemy nowy wiatrak jemu odcinamy też wtyczkę i lutujemy z kabelkami w zasilaczu i mamy nowy wiatrak ;D można tu odwalić przy okazji mały tuning jak np podświetlany wiatrak itp... :wink:)) :mrgreen:

(Mial37) #7

Napisze tak 2 dni temu go przeczyściłem na picuś glancuś uruchomiłem kompa i dalej warczał to dostał dwa kopy i teraz pracuje cicho ;p ale właśnie tu jest ale wentyaltor nie grzeje już tak jak powinien jest słaby zreszta powietrze jest takie ciepła i wogóle ledwo ciagnie i wole kupic nowy zasilacz niz nowego kompa bo jak stanie w pewnym momencie to po kompie bedzie wiem to z przykładu mojego ziomka ;p

(Emilmlo) #8

Damian777 jaki ten zasilacz marka, model i moc ??