Zasilacz na jednej mobo działa na innej nie

(Marcinkozikowski15) #1

Witam! !!

Posiadam Zasilacz “megabajt mbg-350atxp4” mam z nim problem a mianowicie na płycie głównej ASRock k7vt2 działa on prawidłowo (niestety płyta ma uszkodzone wejście PS2 i nie jest zdatna do użytku), lecz kiedy go podpinam do płyty ECS - Socket 370 P6S5AT (podzespoły są z poprzedniej mobo) to na ekranie jest brak obrazu.Kiedy jednak podłącze inny zasilacz (Impet 300 W ) wszystko działa jak powinno.Zależy mi aby właśnie ten “megabajt” był użytkowanym zasilaczem czy da się coś zrobić ?

(Toffik325) #2

Impet 300W :mrgreen:

Megabajt 350W :mrgreen:

Oba zasilacze są do wymiany, nie dziwię się, że megabajt szwankuje (dziwne, że ten drugi daje radę!). Oba są z czarnych list i oba nie są niczego warte. Ryzykujesz spaleniem całego sprzętu. Na Allegro możesz wyrwać Chiefteca, Deltę, Tagana, Fortrona, Sesonica 400-450W, w cenach 60-100zł i to byłby najrozsądniejszy zakup. Na tym badziewiu nie ma co trzymać komputera, w każdej chwili może pójść z dymem, a za sobą pociągnąć resztę sprzętu (wiem to z doświadczenia kolegi).

Pozdrawiam!

(Marcinkozikowski15) #3

Wiem o tym :x ale to nie mój sprzęt :lol: Chociaż przyznam się bez bicia, że Impet jest mój :stuck_out_tongue: Ale pracował przy 2 z kolei kompach :-o A jakieś rady co do jednak wymuszenia pracy na tej drugiej mobo ?

(Toffik325) #4

Ciężko doradzić coś innego niż zmianę zasilacza :wink: Ewentualnie można się pobawić w podłączenie komputera do dwóch zasilaczy (jak zalega gdzieś w kącie jeden :wink: ), ale nigdy się w to nie bawiłem i nie wiem jakie jest ryzyko, więc nie polecam tego rozwiązania.

Pozdrawiam!

(Marcinkozikowski15) #5

Nawet jeśli to nie mam takiej możliwości :wink: Najlepsze jest to, że zasilacz ten działa tylko i wyłącznie z 1 płytą :wink: w której nie działa PS2 i nie nadaje się do użytk :roll:

(Toffik325) #6

Dość dziwny przypadek, może ta akurat pobiera najmniej energii? Ale z tego co powiedziałeś to i tak problem powoduje zasilacz - na innym wszystko hula :wink:

Tak jak powiedziałem: http://allegro.pl/item1195225506_zasila … ancja.html - np. tutaj masz zasilacz w przystępnej cenie i będzie o niebo lepszych od tych dwóch. No i niedościgniona Delta: http://allegro.pl/item1197018114_delta_ … xsata.html :mrgreen:

Pozdrawiam!

(Marcinkozikowski15) #7

To nie mój komp i nie będę dokładał :wink:

Przesiadłem się na drugą płytę i zasilacz Impet wszystko by było ok tylko mam problem z wiatraczkiem na radiatorze ;/ na innej mobo działa a na tej nie chce :-x Gdy do tego samego wejścia podłącze inny wiatrak to śmiga prawidłowo :? Jakieś dziwne przygody mi się trafiają he .

Edit:

Co do wiatraczka to była wina wejścia :wink: Dolutowałem trochę kabla i sięga do drugiego wejścia :wink: