Zasilacz-napięcia


(Barek 1995) #1

Witam !

już dłuższy czas posiadam zasilacz marki Fortron FSP450-60EMDN ... i martwię się o napięcia czy one nie są przypadkiem złe ?

Posiadam

HD4850 1 gb ddr 5 ( specialnie do tej karty kupiłem ten zasilacz bo posiadałem wcześniej feela)

2 gb RAM

Win 7 x64

płyta główna p5kplm am=reoem/si


(falcon89) #2

Napięcia sprawdza się miernikiem.


(Rovou5hou) #3

Zanim zaczniesz się martwić może w ogóle zmierz te napięcia? Normalnie, miernikiem uniwersalnym. Pseudoodczyty z wbudowanych sensorów się nie liczą.


(Ja$) #4

… może te linki będą Ci pomocne:

pomiar-standardowych-napiec-zasilaczu-t64002.html


(Barek 1995) #5

To jest ten zasilacz który posiadam tam jest jasno opisane jakie są napięcia.

http://allegro.pl/oryginalny-fortron-45 … 81390.html

Czy w takim razie ten Fortron nie różni się niczym od zwykłego no-name ? !

Spiecialnie kupiłem do karty hd4850 1gb ddr5 i zaczęły mi się pojawiać artefakty i nie wiem czyja to jest wina :frowning:


(Rovou5hou) #6

Ale odróżniasz napięcia nominalne od mierzonych?

Artefakty bez zwisów i restartów to na 99% walnięta karta, konkretnie jej pamięci. Obniż takty pamięci karty w trybie 3D i zapuść FurMarka by to potwierdzić.


(Barek 1995) #7

Aha czyli zasilacz jest czysty na 100 % ? Komputer się na zawiesza ani nie restuje czy coś …zapuszczałem Funmarka już wcześniej i raz karta rozgrzała się prawie do 90 stopni po czym wyskoczył błąd że sterownik ekranu wrócił do pracy po poważnym błedzie i nawet screena nie mogłem zrobić, ale podczas tego testu w funmarku w pewnym momencie migały kreski na ekranie różnokolorowe itp


(Rovou5hou) #8

Zmierz miernikiem pod obciążeniem to będziesz (z grubsza) wiedział co ten konkretny zasilacz jest wart. 90 stopni to trochę za dużo, popraw chłodzenie.


(Barek 1995) #9

No dobra dzisiaj bd mial ten miernik…ale co do samych napięć nominalnych czy one same w sobie są wporządku do tej karty i sprzętu ?


(Rovou5hou) #10

A dlaczego by nie miały być? Przecież to zwykły zasilacz standardu ATX?


(Barek 1995) #11

No tak ale czy on nie ma takich napięć jak jakiś no-name Feel atx czy coś… bo musiałem wymieniać feela na to i spotakłem się z opinią że ten zasilacz pomimo że to Fortron to działa na zasadzie no-name.

Wcześniej miałe feela 350 atx i musiałem wymienic go bo by mia karty nie pociągnął bo na na jakieś ntam lini napięcia miał za duzo albo za mało itp I że mógłby mi spalić pc cz coś tam


(falcon89) #12

Nie chodzi o same napięcia (każdy zasilacz musi generować takie same napięcia), tylko o stabilność tych napięć, dodatkowo w tym fortronie masz zabezpieczenia które chronią resztę podzespołów.


(Barek 1995) #13

No dobrze w takim razie zasilacz jest raczej oke tak ? Czyli on raczej nie jest odpowiedzialny za artefakty na ekranie ( bo spotkałem sie z opinia ze karta albo zasilacz sa za to odpowiedzialne )


(falcon89) #14

Nic nie wskazuje na problem zasilaczem.

Pobierz http://www.dobreprogramy.pl/GPUZ,Progra … 16750.html uruchom, przejdź na zakładkę Sensors, na dole zaznacz Log to file (log zapisz np. na pulpicie) i Continue refreshing … pograj w jakąś grę, log z temperaturami umieść na http://www.wklejto.pl/


(Barek 1995) #15

Dobra, do godziny wstawie logi bo teraz muszę coś załatwić


(Rovou5hou) #16

Masz dwa wyjścia: udać się do wróżki albo po prostu sprawdzić zgodnie z tym co było już wcześniej napisane.


(Barek 1995) #17

O to logi

http://www.wklejto.pl/148046