Zasilacz pod GTS 250

Witam

Mam taki dylemat, jaką karte graficzną lepiej wybrać - Geforce 9800 GT z 1gb czy model GTS 250 za to z 512mb. Lepszej karty kupić nie mogę, bo nie mam tyle pieniędzy, więc propozycje radziłbym sobie odpuścić, no chyba że znajdziecie lepszy model za cenę nie większą niż 450 zł :wink:

Mój sprzęt:

Asus P5Q Premiun (wejście do karty PCI-E)

Intel Core 2 Quad Q6600 2.4ghz

Kingston 2gb DDR3 1333Mhz

Windows Vista Home Premium SP2 32 PL

(stary wątek, o zasilaczu patrz na dół)

Może jakiś Radeon?

Typu 4870?

Ja mam Radeona HD 4650 1 GB - Świetny. I napewno polecam 1GB niż 512 niezależnie od ceny.

Dlaczego polecasz 1gb zamiast 512mb? Mi się wydaje, że lepiej kupić lepszy model z mniejszą ilością pamięci niż gorszy z 1gb

Lepiej chodzą gry, więcej szczegółów wyświetla taka karta, dokładniejsze tekstury itp.

A wydaje mi się, że takie rzeczy jak szybkośc, grzanie isę, MHz itp itd to raczej nie jest tak ważne jak pamięc…

Nie to żebym jakiś znawca był, ale to moje zdanie.

~400zł:

PowerColor Radeon HD4850 PCS 512MB DDR3 /256bit

~500zł:

XFX Radeon HD4870 512MB DDR5 /256bit

Warto dołożyć do droższej opcji, ale to już zależy od Twoich funduszy :wink:

Norbert_Stepniakowski , mylisz się i to bardzo. Każdy z wyżej podanych Radeonów będzie sporo wydajniejszy od Twojej karty, mimo, że dysponują mniejszą ilością pamięci. Ale to inna kategoria cenowa, więc nie ma nawet co porównywać. Oczywiście jeśli w tej samej cenie (lub za niewiele więcej) jest możliwość kupna tej SAMEJ karty z większą ilością pamięci, to wybór jest prosty. Pamięci nigdy za mało, jednak w pierwszej kolejności liczą się choćby taktowanie rdzenia i pamięci oraz szyna i typ zastosowanej pamięci, a dopiero później jej ilość.

http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html

na tej stronce możesz sobie porównać karty ;]

512 zależy jakiej czy ddr2 czy ddr3, 1gb jest dobra przy dużej ilości bitow np. 512

Zauważyłem, że do GTS 250 mam za słaby zasilacz, bo 300W firmy HIPRO, a potrzebny jest 500W :evil: A jak z Geforce 9800 GT czy ten mój zasilacz wystarczy?

też nie !

wywal to coś ;DD

To ja sie dziwie, że w ogóle ten procek 4 rdzeniowy i reszta działają, wliczając jeszcze w to iplusa, który też pobiera dużo prądu…

No to zmieniamy temat na chwile: jaki zasilacz polecacie do 250 GTS?

Dodane 08.11.2009 (N) 22:17

http://www.agito.pl/zasilacze/pentagram … 38232.html

ten może być? Nie chciałbym przekraczać 200 zł

tak bedzie dobry.

Dodane 08.11.2009 (N) 23:05

chociaz ten pentagram jest drogi - zobacz amaroksa.