Zasilacz pod mój komputer

(Hajtowy993) #1

Witam

Posiadam PC :

Procek: Amd Athlon x2 255

Ram: 4GB DDR3 1333

Grafika: Radeon HD 4890 (pod ta : http://www.hisdigital.com/un/product2-466.shtml)

Plyta glowna: Biostar N68S3+

Dobry zasilacz, nie drogi jeżeli możecie to proszę o linki :slight_smile:

(sla17) #2

XFX Core 550W (ten jest warty uwagi gdyż ma w tej cenie bardzo mocną linię 12V - prawie 530W), OCZ Stealthxstream 2 500W albo modularny OCZ Modxstream 500W (najsłabsza z tych trzech konstrukcji, ale nie jest zła)

Jeśli nie chcesz zapasu mocy to szukaj XFX Core 450W (wersja XXB9), Corsair CX500.

Jeśli chcesz najtaniej jak się da to poszukaj używanego Fortona, Chiefteca (omijając serię GPA, bo ta jest słaba), Tagana, Coolermastera, Corsaira.

(Zurek72) #3

Witam

Z używek zdecydowanie Corsair CMPSU-520HXEU jedna z najlepszych konstrukcji o czym świadczą testy i opinie użytkowników, jeśli chcesz nowy to OCZ Stealthxstream 2 500W bdb. stosunek ceny do wydajności i jakości wykonania.

Jeśli chodzi o inne marki to nie miałem z nimi doczynienia ale weź pod uwagę jeden ważny argument, że w głównej mierze przwidłowa praca kompa i żywotność komponentów zależy właśnie od zasilacza.

(sla17) #4

Ha, właśnie wiedziałem że Corsair - tylko zapomniałem serii, HX. Zgadza się, z używanych zasilaczy jest to najlepsze co może być, taki Mercedes w świecie używanych, w miarę tanich zasilaczy.

OCZ Stealthxstream 2 nie jest zły, aczkolwiek jest trochę gorszą konstrukcją od tego Corsaira, a w świecie nowych w miarę tanich zasilaczy IMO faworytem jest XFX Core 550W który ma bogate okablowanie, mocną linię 12V (528W). Klepie je Seasonic (te są chyba akurat zbudowane na modelu SII), XFX dokłada tylko kable, pudełko i dmuchawę :slight_smile:

(JNJN) #5

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

(Hajtowy993) #6

A co sadzicie o zasilaczu:

COOLERMASTER 500W 500 RS-500-PCAP-J3

Da rade ?

(T Luk) #7

@ UP

Bardzo przeciętna konstrukcja, która 500W to ma chyba tylko w nazwie. Oferuje ona bowiem bardzo niską sprawność, przeciętna obciążalność inii 12V oraz tylko jedną wtyczkę PCI-E. Lepiej już np. Fractal Design Integra 500 lub OCZ ZS550 :slight_smile:

(Hajtowy993) #8

Wybrałem OCZ Stealthxstream 2 500W :slight_smile:

Myślę że się nie zawiodę bardzo przyzwoite opinie :))

(T Luk) #9

Na pewno bez problemu wystarczy do tej konfiguracji :slight_smile: