Zasilacz ,procesor , problem

iema . mam skomplikowany problem . mam starego kompa i chce sobie go zrobić pod jedną grę . Kupiłem sobie procesor AMD ATHLON T-bird 1,3ghz . wmontowałem i wszystko działało ( czasem jakis bluescreen ale myslealem ze od windowsa ) , na speedfanie mi pokazywało temperature 56stopni C więc na drugi dzien kupiłem paste termoprzewodzącą i posmarowałem go . Kiedy włączyłem kompa wbiłem do biosa żeby sprawdzić temp. procka i jak chcialem wyjsc bios się ściął , albo klawa zaciela ( nie moge tego sprecyzowac jak to w biosie ) to dałem reseta , komp sie odpala i jakies detecting coś tam coś tam insert disc ( do A: o_O ) wiec znów resnalem i bios wszedł i zamiast wczytywania windy wyskoczył power managment ( taki prostokącik z jakimiś Hz czy coś ) i odliczanie wiec znow resnalem ale tym razem ekran po wczytaniu biosa zamiast pokazac wczytywanie windy pokazał mi jakieś czarne tlo z kolorowymi kwadracikami z literkami (foto - słabe bo na szybkiego aparatem z komy )

errorao4.jpg

reset biosa nie pomógł

. dopiero jak wsadziłem starego porcka 750mhz amd durona :slight_smile: komp sie właczył .

teraz mam pytanie czy to wina zasilacza że jest za słaby czy może procka …

prosze o pomoc

Podaj dokładny konfig kompa, wraz z zasilaczem

Tak jak by procek był uszkodzony po nałożeniu pasty dobrze ją nałożyłeś nie dotykałeś go paluchami od spodu

Procesor - 750mhz ( na tym działa )

AMD athlon thunderbird 1,3Ghz ( oscket 462 … na tym nie dizała )

512mb ram sdram

hdd 30GB

grafika: Nvidia GeForce 2 200mx

chłodzenie to radiator i wiatraczek …

a zasilacz stary jak ch*j 235atx …tyle o nim wiem :slight_smile:

karta dzwiekowa sound blaster live - jakiś stary

nie dotykałem go od spodu…a paste nakladalem tak jak byla na starym :stuck_out_tongue: , delikatnie cieniutko patyczkiem do uszu

A mobo? Może nie obsługuje

yy jakie mobo ?? jestem zielony XD

mobo to płyta główna

obsluguje :slight_smile: ten socket co trzeba …pisałem że chodziło ale potem pastę nałożyłem …myślę że zasilacz nie daje rady bo stary jest

Ciekawe czy by pomogła aktualizacja biosa myślę że tak

No a może nie obsługuje tego procka ?

Socket socketem ale czy obsługuje ten procesor !

nom dobra …ale skoro chodził to chyba współpracuje co nie ?

a jak sie aktualizuje biosa ?? pendrive ?

są różne metody, z dyskietki bootującej się, z pena (program flaszujący w epromie płyty głównej), z poziomu windows - wiele zależy od modelu płyty głównej

nom ja mam stara płyte głowna …i nvm czy sie bedzie z pendrive dało…kurde chyba se go ukruszyłem i dla tego ;/

Czyli chodził ci ten procek na tej płycie powiedzmy tydzień a później zaczęła się ta cała historia tak ?

tak… 2 kumpli co pytałem ( studiuja infe ) mówia że to wygląda jak zasilacz albo jak grafika :slight_smile: jtr sprawdzam inny zasilacz

procka odpaliłem na innym zasilaczu 350W i pokazał się ekran z ładowaniem windowsa a potem bluescreen ;/ chyba porc uszkodzony