Zasilacz rozwiąże problem niestabilnego prądu?


(Qoompel) #1

Witam !

Zauważyłem, że mam problem z napięciem/natężeniem prądu w domu - od tego chyba nadpalił mi się RAM, komplikacje z HDD też nie wykluczone. Czy zasilacz bezprzerwowy rozwiąże moje problemy ? Proszę o odp. na moje pytanie.

Pozdrawiam.


(Zbych ) #2

Nie możesz mieć problemów z napięciem w domu , jeżeli coś takiego wystepuje to należy zgłosić elektrykowi gdyż w razie przeciążenia instalacjii może nastąpić zwarcie a w konsekwencjii pożar , powinieneś mieć napięcie w granicach 215-230V, wahania w tej granicy nie są szkodliwe dla kompa i innych urządzeń , nie wiem jakie jest dokładnie działanie UPS-ów , czy napięcie podawane jest cały czas z akumulatora (w tym wypadku będzie to napięcie stabilne) czy tylko w momętach zaniku napięcia z sieci , jeżeli to napięcie podawane jest z akumulatora tylko w czasie zaników napięcia z sieci to UPS niewiele pomoże chyba że będzie to jakiś porządny UPS z funkcją stabilizacji napięcia z sieci.


(jan1) #3

Na krótką metę jak najbardziej dobry UPS,a na dłuższą radzę znaleźć przyczynę np.gdzieś w pobliżu pracująca spawarka może wywoływać taki efekt, a najlepiej zgłosić to do zakładu energetycznego by zmierzyli parametry prądu.


(Qoompel) #4

Na przykład jaki ? Proszę o model, bom ciemny w tych sprawach #-o


(tacyer) #5

Kup sobie terz jakąś dobrą listwę antyprzepięciową.


(Qoompel) #6

Słyszałem, że takowa może czasem narobić więcej szkód niż pożytku...


(jan1) #7

Poszukaj, poczytaj na ten temat choćby tu :http://forum.pclab.pl/lofiversion/index.php?t226052.html


(tacyer) #8

A w jakim sensie może narobić szkód? Jeśli kupi dobrą to nie powinna, przecierz po coś te listwy są?!


(Kpc21) #9

A jesteś pewien, ze to od przeciążeń w domu, a nie w kompie?

Podaj, jaką masz zasiłkę (marka/moc/model).


(Darth ReX) #10

A dlaczego wychodzisz z założenia, że to wina prądu w domu, w takich przypadkach moim zdaniem winny jest zasilacz. Tanie modele często nie trzymają dobrze odpowiedniego napięcia


(Qoompel) #11

Bo często występujące paski na monitorze są połączone z trzaskami w głośnikach itp.