Zasilacz Tracer 450W - wymiana wentylatorka


(Jigsawtrtoo) #1

Chcę wymienić wentylator w zasilaczu bo sie zrobil za głośny... rozkręciłem zasilacz, obejrzałem wiatraczek na ktorym jest napisane "Yate loon DC FAN 8025H 411 DC 12V 0,18A" I teraz moje pytanie czy parametry nowego wiatraczka muszą sie w 100% zgadzac, tj. V i A?? Na stronie producenta identycznych nie znalazłem... Gniazdko na wentylator w zasilaczu to 2 piny... ale chyba jakieś grubsze o ile dobrze pamietam... Może ktoś jakiś zamienny wiartaczek zaproponuje... :slight_smile:


(Rafi Odb) #2

jigsawtr witam. jaki to jest wiatraczek 80mm czy 120mm jak 80 to polecam takie coś jest bardzo cichy http://www.allegro.pl/item611667114_arc ... db_fv.html

lub 120 http://www.allegro.pl/item613414486_arc ... y_aab.html


(system) #3

Tracer to zasilacz z czarnej listy. Tak więc nie zmiana wentylatora lecz zmiana całego zasilacza.


(Lukasz R1) #4

Miałem TRACER 400w to mi spalił kartę grafiki nie polecam.


(Rafi Odb) #5

kurde ludzie tu jest tem o wymianie wentylatora a nie o wymianie zasilacza ja miałem tracer i byłem zadowolony i na tym smigała grafa x1950 pro 512, jak chcecie cos na pisac to pierw pomyślcie


(Noculak Barbara) #6

Zasilacze Tracera znajdują się na czarnej liście. Należy się go jak najszybciej pozbyć z komputera. Moi znajomi dzięki takiemu pseudozasilaczowi stracili płytę główną. Dla bezpieczeństwa swojego komputera powinieneś więc go wymienić na inny model, a nie zmieniać wentylator.

man_united - może i Twój tracer działa, ale poszczególne podzespoły dzięki niemu powoli tracą żywotność - niestabilne napięcia, maksymalna moc z pewnością niższa od podanej przez producenta. Zanim zabierzesz zdanie, najpierw zapoznaj się nieco z tematem, bo zasilacz jest jednym z najważniejszych elementów komputera i to od niego zależy stabilna i bezpieczna praca komputera.


(Technik Elektro) #7

to prawda i autorowi postu zalecam zastosować się do rad.


(jarekm26) #8

http://www.allegro.pl/item609852726_sil ... stfan.html <- to też fajny

wentylatorek, tylko musisz przełożyć wtyczke na 2pin, przerabialem kiedyś w ten sposób zasilacz chifteca

i gra gitara....

ludzie piszcie na temat, jeśli nie chce zmieniać całej zasiły, to tego nie zrobi,

choć byście prawili nie wiadomo jakie mądrości....


(Noculak Barbara) #9

Nie wiadomo, czy nie chce zmieniać zasilacza, czy po prostu nie wie, jaki złom ma aktualnie w komputerze. Lepiej zainwestować w nowy zasilacz, niż w cały komputer. O tym wie każdy średnio doświadczony użytkownik tego forum.


(jarekm26) #10

z tego co ja wiem to mu chodzi o wymianę wentylatora (patrz: temat) a nie zasilacza,

wymiana zasilacza wiąże ze zdecydowanie większym kosztem jeżeli

to ma mieć w ogóle jakiś sens...

a to że on ma szajski zasilacz, to już o tym bardzo dobrze wie...


(Jigsawtrtoo) #11

Wentylator jest 80mm... Panowie nikt mi nie odpowiedział czy dane na nowym wentylku maja sie zgadzać:stuck_out_tongue: Nowy zasilacz to wydatek min 100 tak 150 pln i jesli bym chcial zasilacz to taki też by był temat postu:P irytowac mnie zaczyna poprostu szum powietrza tłoczonego przez zasilacz a winny jest wiatrak;) Pozdrawiam uważnie czytających temat postu (no resztę również) Dla rozeznania możecie sugerować również zasilacze;] Mam świadomość ze zasilacz nie jest 1wsza klasa :wink:


(jarekm26) #12

http://www.allegro.pl/item613936540_sil ... 9_dba.html

musisz przełożyć wtyczke na 2pin

http://www.allegro.pl/item613162327_wen ... y_5db.html

tu niczego nie trzeba przerabiać....

12v to napięcie jego pracy, natomiast 0.16A lub 0.18A to maxymalny

prąd jaki może pobierać, zgadzać musi się napięcie pracy,

prąd już nie koniecznie....

podaj konfiguracje komputera, to sie do niego dobierze zasilacz...


(Rafi Odb) #13

poieram cię jarekm26, ludzie to niewiedzom co piszą temat jest o wymianie wentylatora a nie wymiana zasilacza, nie pisze zeby nazekal o zasilaczu tylko chce wmienic wentylator, ldzie jak chcecie cos napisac to lepiej nie piszcie [-X


(Jigsawtrtoo) #14

Konfig kompa: Athlon XP2000+, Radeon 9800XT, 1,25 :smiley: GB RAM 400Mhz, HDD WD Caviar 80GB, nagrywarka DVD (prawie nie korzystam :wink:) Ktoś miał zasugerować zasilacz do tej konfiguracji... :stuck_out_tongue:


(Azazel33) #15

http://www.allegro.pl/item617750855_moc ... x_wwa.html

Mocny zasilacz, wyjatkowo stabilny i utrzymywal Phenoma X3, Geforce 8800, 4 GB ram, 500 gb dysk :wink: + dodatki na usb itp.


(Noculak Barbara) #16

Popieram Modecom MC-350 to bardzo dobry, stabilny zasilacz. Sama z niego korzystałam, bardzo dobry stosunek ceny do jakości.