Zasilacz tracer


(Artur Wasikowski) #1

Wymieniłem zasilacz z trackera 400 4/life na Fortrona http://tech-store.com.pl/opis/id,818558/from,skapiec/ . Nie wiem czy dobrze zrobiłem bo ten tracker miał dopiero 3 lata. Fortron jest znacznie lżejszy od tego tracera i ma mniej ,,wszystkiego w środku" Chyba wydałem niepotrzebnie pieniądze?


(Gural7) #2

Czemu tak sądzisz? ,może tamten Tracer jest ciężki bo miał duże radiatory bo się np:grzeje,no waga ani ilość komponentów nie odzwierciedla jakości zasilacza,dobrze że zasilacz wymieniłeś bo zasilacze tracera można zaliczyć do tych beznadziejnych zasilaczy.


(Michal Kolatek) #3

Ten model ma aktywne PFC to ma mniej elementów, i inne typy transformatorów z APFC nie mają wielkiego ciężkiego transformatora. Pieniędzy nie wywaliłeś APN spełnia normę 80+ czyli zużycie prądu przez kompa powinno spaść, ma zabezpieczenia, i stabilne napięcia.

Zobacz post 11 z opisem GLN, też ma mało elementów, ale sprawność wysoka i może wyciągnąć więcej niż ma na naklejce, Tracer nie wyciągnie tego co ma na nalepce, wyłożył by się przy 50-70% obciążeniu.

http://egielda.com.pl/forum/index.php?s ... st&p=70257

http://zenfist.pl/pelen.php?id=24