Zasilacz za 300-400 zł

Witam. Zakupiłem już Radeona HD6870 OC od Gigabyte’a. Ale mam stary zasilacz Tracer 400 4life. Karty do niegdyś dobrego zasilacza ([*]) nawet nie podłączam. Dlatego pytanie. Jaki dobry zasilacz za 300-400 zł mogę zakupić ?

Zależy mi jak prawie wszystkim na jak najlepszym, z największą mocą i najniższą ceną. Brany był pod uwagę Aerocool 700W za 250 zł, ale sprzedawca w sklepie odradzał mi go. Powiedział, że lepiej dołożyć i kupić zasilacz modularny. Więc przedstawił mi Chiefteca 650W w cenie 370 zł.

Może macie jakieś inne propozycje ?

http://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-bn182-418345/ lub tańszy http://www.morele.net/zasilacz-xfx-core … b9-379507/

Ciężko strzelać - powiedz może, czy zależy ci na oplotach fabrycznych (które są różnej jakości, ale mają służyć raczej temu, żeby się kable nie rozwalały), czy zasilacz ma mieć odpinane okablowanie, czy ma być cichy - i podobne. Na wstępie mogę powiedzieć, że XFX Core 550W będzie spokojnie zasilał twój komputer, chyba że masz 10 dysków twardych czy 20 wentylatorów.

Dla pewności podaj może całą specyfikację komputera.

Antec,Cheftec,Corsair,zasilacz Tracer to bomba zegarowa,która może wszystko wywalić w powietrze,te polecane w linkach też są ok,od Tracera trzymaj się z daleka jeśli nie chcesz karty spalić

Johny , NOX, Superflower, Seasonic, XFX, Forton, OCZ, Silverstone, be quiet! i wiele innych również jest wartych polecenia :wink:

Do takiej karty graficznej jak i przyszłej rozbudowy w zupełności wystarczy ten zasilacz z modularnym okablowaniem:Thermaltake Smart 550W.

Jeśli jednak ‘chcesz’ przeznaczyć więcej to proponuję wybór z tych modeli: Thermaltake Toughpower XT 675W, OCZ ZT 650W, XFX XXX 650W, SeaSonic M12II-620.

ja bym polecał Corsair 650w

pod przyszla rozbudowe niema najmniejszego problemu :wink:

Moim zdaniem z tych co podał Ascent , najlepszy będzie SeaSonic M12II-620

HD6870 OC Gigabyte

Intel C2D E6320

GIGABYTE 945-S3

3 dyski twarde (400 + 80 + 40 GB)

Zasilacz obojętnie jaki: to znaczy może być głośny, modularny, kable-niekable. Jak najlepszy - jak najlepsza wydajność i mała awaryjność.

Chyba wiecie o co mi chodzi… ;d

Jakość/cena jest dobra w przypadku XFX Core 550W - nawet bogate okablowanie, w miarę cichy, certyfikat 80PLUS oraz mocna linia 12V (528W).

Jeżeli chcesz coś droższego i równocześnie z odpinanymi kablami to Thermaltake Toughpower XT 575W lub nieco wykraczający poza twój budżet, ale o ciekawej stylistyce i cichy Fractal Design Newton R2 650W Zasilacze wykraczające poza potrzeby twojego zestawu, jednak warto teraz wydać nieco więcej i cieszyć się przez kilka lat zasilaczem, niż przy najbliższej wymianie podzespołów albo mocnym OC martwić się o moc. Skoro wykroczyłem poza barierę 400zł, mogę jeszcze rzucić HX650 oraz AX650 od Corsair. Za 400zł są do wyrwania jeszcze TX550M oraz TX650M, jednak średnio wiem jak one się sprawują w praktyce, jednak sądząc po poprzednich produktach tej marki powinno być dobrze (tylko te odpinane kabelki wyglądają dosyć ubogo, bo gniazd jest malutko);

Widzę, że podajecie tutaj jakieś zasilacze nie na moją kieszeń i logikę…

Co to znaczy ? Sprzedawca w sklepie zaoferował mi Chiefteca 650W 80PLUS, modularny zasilacz za 370 zł. A ja tutaj widzę propozycje w tej samej cenie z jeszcze słabszą mocą. Chieftec (wyczytałem) jest jedną z najlepszych firm na rynku co do zasilaczy. Może się mylę ? Może to też badziew ?

Co sądzicie o tym modelu ?

(prawdopodobnie to ten sam -->) http://www.agito.pl/zasilacz-chieftec-c … 99946.html

Warto zakupić ?

Prawdą to jest, ale Seasonic również jest dobry, jak nie lepszy a robi bebechy do niektórych Corsairów, XFX’ów i innych, tak samo Chieftec robi zasiłki pod swoją marką jak i również dostarcza komponenty dla innych, którzy dają swoją nalepkę, wentylatory, obudowę, kable itp.

Czyli śmiało mogę brać tego Chiefteca ?

Craig Ja też kupiłem ostatnio HD 6870 (wersję sharpie) i mam do tego OCZ 700W (niestety nie ma odpinanych kabli ale jest dobry i tani :P)

Ja bym tutaj brał albo super cichego Fractal Design Tesla 550 albo Antec HCG-520. Jakby co to Tesla ma tą przewagę, że ma 5 lat gwarancji :slight_smile: