Zasilacze Carbon - opinie


(s-p-i-n) #1

Jaka jest Wasza opinia na temat zasilaczy Carbon takich jak

http://allegro.pl/zasilacz-carbon-400-w ... 95110.html

http://allegro.pl/zasilacz-carbon-350-w ... 09182.html

jak łatwo zauważyć popyt na nie jest - pewnie ze względu na cenę.

Druga sprawa czy lepiej kupić taki zasilacz do sprzętu sprzed ok 6 lat czy zainwestować w coś lepszego?


(Johny) #2

To jest jakiś przekręt,nikt nie sprzeda ci prawdziwego zasilacza 400 watowego za około 40 zł,są to niemarkowe zasilacze,co może się skończyć spaleniem komputera


(Jurninho25) #3

Nazywajmy rzeczy po imieniu...te zasilacze są po prostu *******************.


(Fokal) #4

Za te 40-50 zł kupisz delte lub fortrona, które są jedynymi wartymi uwagi zasilaczami w tej cenie. Skoro sprzęt ma 6 lat to spokojnie wystarczy zasilacz 300-350W.


(s-p-i-n) #5

ok, to rozejrze sie za czyms innym jeszcze, a powiedzcie mi jeszcze bo mnie to zaciekawilo czy w zasilaczach ktore maja wentylatory od spodu np. http://img202.imageshack.us/img202/2852 ... ghn850.jpg jest to dobre rozwiazanie? Domyślam się że wentylator wydmuchuje ciepłe powietrze do środka komputera a nie na zewnątrz, czy to niema złego wpływu na resztę podzespołów?


(Fokal) #6

Wszystkie są tak montowane w obudowie żeby miały wentylator od spodu. Wentylator wyciąga powietrze ze środka obudowy i wydmuchuje na zewnątrz.


(s-p-i-n) #7

hmm no ale np. http://img02.allegroimg.pl/photos/orygi ... 1253285418 ma wentylator na zewnatrz ktory wydmuchuje.


(Fokal) #8

Ok faktycznie. Czasami się zdarza, że producent montuje nawet 2 wentyle. W każdym razie na tym obrazku, który wrzuciłeś to jest takie sobie rozwiązanie bo wtedy chłodzony jest co najwyżej sam zasilacz. Wiatrak montowany od dołu zachowuje się tak jak napisałem, on żadnego powietrza nie wdmuchuje do środka, tylko wyciąga powietrze i wydmuchuje na zewnątrz.

edit: trzeba by się było przyglądnąć normom ATX, może one to regulują. Przedstawiony przez Ciebie modecom feel to stara konstrukcja.