Zasilaczowa obsesja - ankieta

Ale jest tak, że np, kolesiowi skaczą kolory na monitorze to od razu ZASILACZ? odpowiada Modecom Feel 300W = wymień na chociażby Fortona albo jak masz kasę to od razu OCZ S&S 500W…

To może być związek z zasilaczem który uszkodził grafę :smiley: , ja nie zgadzam się z slawex1983 , sam przeżyłem co to znaczy tani zasilacz, w moim starym kompie po 6 latach padł dysk spowodowane na 99% Codegenem 300W. Wole wydać te 150zł na zasilacz niż kupować cały nowy sprzęt.

W momencie gdy zobaczę na forum zapytanie o zasilacz, po prosu “daje wstecz” gdyż krew mnie zalewa od tych bzdur.

Pozwolę sobie coś dodać od siebie.

Najpierw zasilacz: http://img.wklej.org/images/57135feel.jpg

a to jego dzieło (spójrzcie na kondensatory):

http://img.wklej.org/images/14799dzielo.jpg

http://img.wklej.org/images/27592dzielo2.jpg

Cała sekcja wybrzuszenia, w sumie 5 wylało (na zdjęciu nie ma wszystkich). Komputer do mnie dzisiaj trafił tylko z jednym objawem: Internet rozłączał się po 10s po połączeniu. Karta sieciowa WIFI na USB. Jest to kolejna ofiara Feela, która do mnie trafiła na wymianę kondensatorów (Ja nie narzekam, kolejne pieniądze dla mnie).

Pytania co do zasilaczy są słuszne, ale co innego fakt, że podaję często jakieś rozwiązanie na forum, a zostaje przekrzyczany przez głosy odnośnie zasilacza (nawet napięć nie sprawdzą).

Sorry, ale muszę się wypowiedzieć, bo żal mi d*** ściska jak czytam nie których i i ich durne wywody. Zmień zmień bo się spali to na pewno zasilacz :x A co spala się też i są problemy, jak masz Corsaira, ile sztuk złych było, Chiefteca, ile to ja razy widziałem, że wasz super Fortron pociągnął do grobu sprzęt. Równie dobrze zasilacz za 40 zł jaki i markowy Tagan, itp. mogę się spalić i pociągnąć inne rzeczy. Przykład u znajomego spalił się Chieftec, wziął wszystko, proca i płyty główną, uszkodził dysk.

A teraz:

A co ma to jaki masz zasilacz w komputerze do doświadczenia? Wow… Gratuluję logicznego myślenia. Ja mam Codegena i żyje nie dziś w konfiguracji z 2006 roku. wiatrak z tyłu, AMD, 7300 ddr2, 1 dysk, ddr x1, napęd dvd-rw, płyta główna i parę urządzeń USB (4 dokładnie). Przeżyłem nie jeden komputer bo chodzi już w 2 konfiguracji od 2001 roku. I cicho tylko wiatrak wymieniony ostatnio bo hałasował. I wszystko OK! zero problemów. A taki Chieftec wziął do grobu konfiguracje słabszą niż moja, Bo Athlon Xp I Radeon 9550.

Dokładnie! Zaraz mnie najadą zmień zasilacz :expressionless: bo się spali cały komp lada dzień. Darujcie sobie słyszę to już 7 lat, a idzie 8 rok. A zasilacz przeżył i żyje bez problemy już właśnie 8 rok w drugim kompie. Więc nie życzę sobie tekstów, zmień zasilacz, to tykająca bomba, wiec nie nabijcie postów i nie piszcie tego aby zaśmiecać forum.

A ja myślałem, że to odpowiednie dopasowanie podzespołów, jak pamięć ram, procesor, płyta główna, chłodzenie za to odpowiada by się nie przegrzewało. O matko jaki ja nie douczony. :roll:

Akurat za to odpowiada już płyta główna i napięcie ustanowione w biosie przez płytę główną, gdzie napięcie jest podawane od śledzia USB do urządzenia.

Przeczytaj to co napisałeś jeszcze raz… zasilaczo-podobny, jak może być zasilacz, zasilaczo-podobny, zasilacz po prostu.

Mnie również.

Tylko nie oburzajcie się i nie najeżdżajcie za parę słów szczerości, i wyprostowań.

No tak, zasilacz jest zły i tyle… co by się nie działo… Nie długo zaczną pisać, że wirus to wina zasilacza.

O dziwo wymieniałem już kondziołki w zalmanie i…UWAGA! taganie, reguły na to nie ma.

A w trójkącie bermudzkim nie mieszkam i nie mogę winić za to sił nadprzyrodzonych i innych, więc dlaczego się to samo dzieje w tak szanowanych markach?

PS. W tym kompie z taganem poszły nawet kondensatorki na płycie głównej, 6 z 8!

JesperKyd , nawet porządnym producentom zdarzają się wpadki, nikt nie jest idealny, pewnie trafiłeś na jakiś felerny egzemplarz.

A to napięcie MOBO bierze skąd ??

Z powietrza ??

Jak zasiłka nie poda odpowiedniego napięcia to ani stabilizacja na MOBO, ani ustawienia w Biosie jego w znaczący sposób nie zmienią tylko puszczą dalej to co podał zasilacz.

sidh-mor , nie porównuj Chiefa do Corsaira bo nie ma porównania… a że masz Codegena i ciągnie twojego zloma beż żadnego OC to to nie jest przykład niezawodności tanich zasilaczy gdy grasz w sapera na swoim 7300GT, lepiej codziennie składaj chołd swojemu codegenowi (za to że działa i jest świetny), któy jednak jest wyrobem zasilaczopodobnym zamiast opowiadać tutaj o śmiecianych zasiłkach, które działają podczas gry w sapera/kierki.

Łojbożesztymój #-o

A gdzie ja w swoim poście napisałem, że zasilacz odpowiada za to, żeby się coś nie przegrzewało ? #-o

Chłopie ! Czytaj ze zrozumieniem.

sidh-mor , rozumiemy cię, ty jeszcze nie miałeś wydatków rzędu 1000zł przez zasilacz za 30zł, ty masz szczęście i my się z tego bardzo cieszymy :stuck_out_tongue:

ja no-name używam wtedy, kiedy nie zależy mi na kompie… a jak zależy to nie szkoda mi 100 czy 200zł na zasiłkę bo NA ZASILACZU NIE MOŻNA NIGDY OSZCZĘDZAĆ!!

To tak na przyszłość :slight_smile: Bo ktoś sobie będzie oszczędzał i potem sobie kupi nowy komputer wydając kolejne 2000zł a wszystko to że wsadził coś, co nie powinno się nazywać zasilacz czyli codegen czy inny tracer :stuck_out_tongue:

OK. Kończąc temat myślę, że w dużej mierze na forum wypowiadają się młodzi ludzie (żeby nie powiedzieć dzieci albo gówniarze), którzy nie mają bladego pojęcia o jakości, stabilności zasilaczy. Kierują się tylko marką i tzw. modą (a dobrego zasilacza na oczy nie widzieli :stuck_out_tongue: ). Szczególnie widoczne jest to na DP, gdzie trzeba jasno powiedzieć - nie ma tylu doświadczonych forumowiczów co np. na PurePC. Na szczęście tutaj panuje milsza atmosfera :slight_smile:

Tracer w ostatnich latach sporo się poprawił, więc nie gadaj :P. Widać to chociażby po obudowie - jest dużo staranniej zrobiona niż kilka lat temu. Ma PFC (co prawda pasywne, ale jest). Ma jakieś tam zabezpieczenia. U mnie chodził kilka lat, dopóki nie kupiłem Chiefteca (za namową domorosłych zasilaczowych profesjonalistów). Nasłuchałem się, że jak wymienię PSU na markowy, to OC się zwiększy. Mięli tak dużą siłę przebicia, że o dziwo uwierzyłem i kupiłem. OC się nie zwiększyło, a Chieftec spalił się po ok. dwóch miesiącach. Kupiłem drugi taki sam, bo cichutko chodził.

I o to właśnie chodzi :slight_smile:

Piotrek_20 wow złom… :roll: grałem w normalne gry jak każdy i jakoś chodziło wszystko bez problemu, procek 2,45Ghz a idzie nawet na 2,61 Ghz i puszczałem 3Dmarki i wszystko dobrze chodziło. A ten chołd co napiąłeś to nie składam, bo komputer nie jest do tego powodu by składać hołd Gdzie napisałem, że jest świetny, pokaż mi?!

Pamiętam jak cały poprzedni rok na infie nam się co kilka godzin resetował serwer. No ja mówie do kolesia żeby sprawdził zasiłke bo to na pewno to, a on do mnie nie to wina kabelków od dysku SATA, i że juz je wymienił ale znowu sie popsuły. No to w tym roku we wrześniu, przyjeżdza pan seriwsant od serwera, no to rozbierają go, no i na początek zmieniają płyte, i im się spaliła, no to wsadzili drugą i też się zjarała. Ja zaglądam do budy a tam, Codegen 400W, ledwo dawał radę C2D+2gbram+2HDD+router :stuck_out_tongue:

Mati_90 , no wiadomo, że do takiej konfiguracji Codegen to za słaby i nic dziwnego, że tak się działo. Ale jak do mojej w sam raz.

myślisz że jak ktoś coś poleci to od razu każdy będzie zgapiać i to wciskać nawet nie wiedząc jak to wygląda?

Masz całkowitą rację… są osoby które tak robią ale niektóre robią coś innego czyli czytają testy i inne takie i na ich podstawie polecają…

przynajmniej ja tak robię… i nie kierujemy się wyłącznie jakością, stabilnością czy markom… jest jeszcze sprawność jakby nie było… no i im większa tym mniejsze rachunki za prąd bo taki Modecom MC400 ma sprawność ok. 50% a już OCZ SXS 500W już ma w okolicach 80%…

no ale ty oczywiście o tym wiedziałeś ale zapomniałeś wspomnieć :slight_smile:

klops:

Nie pisz w trzeciej osobie. Wątpię, żeby ktoś Cię upoważnił (chyba, że zasuwasz z kilku kont - wtedy przepraszam),

No to super. Fajnie, że się pochwaliłeś wiedzą.

To jest właśnie obsesja! - ojej! - on nie wspomniał o sprawności! Co za nieczułe bydle.

Niektóre zasilacze mają specjalne grille, które ułatwiają przepływ powietrza, wentylatory do chłodzenia, ba! Nawet komplet kabli do podłączenia urządzeń. A jak się komuś poszczęści to dostanie w zestawie śrubki i instrukcję montażu! śmiech na sali. Bawić się dalej dzieci.

LUDZIE! Do jasnej Anielki! Dajcie sobie na luz z tymi zasilaczami. Wiadomo markowy=lepszy. Nie podniecajcie się tak!

Chłopie czego sie tak irytujesz ??

To chyba normalne że jak ktoś wyda sporo kasy na sprzęt, to chce żeby mu służył jak najdłużej i bezawaryjnie i dobra zasiłka jest jednym z podzespołów który to gwarantuje.

To jest dokładnie tak samo jak byś wydał sporo kasy na wybudowanie domu i założył drzwi z dykty z “wytrychowatym” zamkiem (czytaj wysłał zaproszenie złodziejowi). Zakładając kiepski zasilacz aż się prosisz o awarię sprzętu przy pierwszym lepszym skoku napięcia w sieci energetycznej.

Zgadza się. Sam mam w swoich kompach w miarę porządne zasilacze (Chiefteca i Pentagrama). Zmuszam kogoś do Codegena? Przeczytaj temat od początku skoro wciąż nie rozumiesz jego istoty.

Ja rozumiem jego istotę, jest ona dokładnie zawarta w temacie wątku. I wcale nie uważam to za obsesję, tylko za dobre rady. Oczywiście wymiana zasilacza nie jest panaceum na wszystkie bolączki zestawu komputerowego, choć niejednokrotnie tak właśnie jest, czego nie są wszyscy świadomi. A to czy ktoś sobie założy zasiłke no name, Codegen czy Tagana to już jest jego wola i zdrowy rozsądek. Trudno nazwać to obsesją, osobiście uważam to za dobrą radę, z której każdy może skorzystać, bądź nie, jego wola.