Zasilanie 430W wystarczy dla 9800GT?

Wiec tak na początku witam wszystkich forumowiczów. Chciałbym się zapoznać z waszą opinią w sprawie mojego wątku.

Konfig mojego PC to:

Procek Intel Core 2 duo E6400 2.13 MHz, FSB 1066 MHz

RAM Kingston DDR2 2Gb 666 MHz (2x1024)

HDD 2x320Gb SATA

Grafika XFX 7600GT 256 Mb

Zasilacz 430W (Seryjny był razem w komplecie z obudową)

I tak zastanawiam się nad kupnem grafiki XFX 9800GT XXX Edition, ta karta zużywa przy maksymalnej wydajności ok. 125W.

Oczywiście sam mógłbym sobie policzyć czy mi starczy zasiłki bo procek gdzieś moim zdaniem zużywa 60W ale nie mam zielonego pojęcia ile zużywa reszta części, bo chyba nie ma żadnego programiku żeby można byłoby sobie to sprawdzić?? I tak jak w temacie starczy mi 430W do tej grafiki?? Czekam na wasze opinie :smiley:

Marka zasilacza to COLORsit firma ta robi obudowy do PC czyli można powiedzieć ze zasilacz jest bez marki :slight_smile:

Trudno powiedzieć… otwórz obudowę i podaj model i markę bo na ogół do obudów dają bardzo tandetne zasilacze ;]

w takim razie koniecznie wymień zasilacz.

ja proponuje wziąć OCZ StealthXStream 600W ATX SLI PSU który będzie miał duży zapas pod przyszłą modernizację i na pewno nie zawiedzie

Starczyłby Corsair 450W, ale jak masz trochę więcej kasy to weź jakiś mocniejszy model tego producenta (w zależności od budżetu).

http://www.alternate.es/html/product/de … ue#tecData Chyba sobie sprawie ten zasilacz dobra równowaga pomiędzy cena a mocą (patrze na Hiszpańskim Alternate bo tam kupuje części :smiley: ) I w przyszłości chcę modernizować mój PC więc chyba 600W starczy.

Na tej stronie mozesz sobie w prosty sposób obliczyc jakie mocy zasilacza potrzebujesz http://www.journeysystems.com/?power_supply_calculator :slight_smile:

A ja zamiast OCZ’a wziąłbym Corsaira. 5 lat gwarancji, super osiągi, niesłyszalna zasiłka, napięcia trzyma baaaardzo stabilnie, zapas mocy…

Dużo by tu wymieniać : )

Ja także polecam Corsaira, który robi lepsze zasilacze od OCZ (wada jedna - są troszkę droższe)