Zasilanie acera

witam wszystkich, nie jestem pewien czy w dobrym miejscu szukam odpowiedzi na moje pytanie ale ostatnio ludzie z tego forum mi pomogli wiec może teraz tez ktoś będzie wiedział , a chodzi o to ze spalił mi sie zasilacz do mojego acera, (po prostu przestał działać), nie mam teraz możliwości kupienia oryginalnego na zamianę bo jestem za granica, kupiłem uniwersalny zasilacz o napięciu 19V tak jak oryginalny ale o oporze 3,16A zamiast 4,7A tak jak jest na oryginalnym i miałem z tym problemy ponieważ zasilacz naładował baterie gdy laptop był wyłączony ale już nie udało sie go włączyć, musiałem odłączyć zasilacz i wtedy laptop włączył sie normalnie z baterii, gdy na włączonym laptopie podłączyłem zasilacz to myszka przestała mi działać, (niebieskie ozdobne podświetlenie myszki paliło sie normalnie ale czerwone lasera zgasło) wymieniłem ten zasilacz na inny tez o napięciu 19V ale oporze 6A zamiast 4,7A tak jak jest na oryginalnym, teraz wszystko działa normalnie tak jak na oryginalnym zasilaczu, pytanie brzmi czy zasilacz o większym oporze nie popsuje mi czegoś w laptopie, i czym grozi używanie zasilacza o mocniejszym oporze ??

To nie jest opór, tylko natężenie. Będzie OK.

PS Tamten był zwyczajnie za słaby.

jacahunter ,

miałem to samo, zgubiłem ładowarkę i użyłem zamiennej, wszystko jest ok, no i A (amper) to ntężenie a nie “opór”

wszystko będzie ok :wink:

dzięki za szybka odpowiedz, :))

Będzie wszystko dobrze.