Zasilanie Gigabyte 7600GS AGP

Witam!

Chodzi o kartę graficzną Gigabyte GeForce7600GS pod AGP. Karta generalnie działa OK ale problemy występują przy niektórych grach. Karta potrafi się powiesić podczas grania w nowe wymagające gry (Prey, Toca3). Co ciekawe problem pojawił sie jak podłączyłem zasilanie z zasilacza gdyż w “sklepie” tego nie zrobili. Dopiero komunikat sterowników nVidia że karta nie ma włączonego zasilania i działa w trybie bezpiecznym czy coś takiego (w razie potrzeby moge przysłać dokładną treśc tego komunikatu)zwrócił na to moja uwagę. Przy odłączonym dodatkowym zasilaniu wszystko chodziło stabilnie. Mój zasilacz to TRACER 4life 400W prescott. Sprawdziłem też na zasilaczu ModeCom 350W (http://allegro.pl/item128159169__zasila … 4_fv_.html) i dalej to samo. Prosze o jakies rady jak zaradzić tej sytuacji.

Pozdrawiam

A temperatura karty i pamięci - sprawdź.

Jaka temp.karty w czasie grania??Zasilacz juz wykluczyles.

Tak namieszales z tym zasilaniem,ze trudno sie polapac.

Czy jak teraz ma podlaczony kabel do zasilania karty nadal pokazuje ci ze chodzi w trybie bezpiecznym.?

Jakie stery od grafy.?Stery od plyty zainstalowane?Jaki model plyty glownej.

Wejdz do panelu karty i wejdz do debug settings(zaraz pod odswiezaniem nieznam polskiej nazwy) tam bedzie napisane co za problem i dlaczego zwolnila.

Procesor Athlon64 3000, Kingston 512 400Mhz + Kingston 256 400Mhz.

Płyta główna Gigabyte K8NSC-939 - bios i sterowniki najnowsze.

Sterowniki najnowsze nVidia 91.47, przy dołączonych sterownikach od Gigabyte tak samo.

Karta nie podkęcona, chodzi na standardowych ustawieniach 400/800

Jak jest podłączony kabel zasilający do GeForca to komunikat o braku zasilania nie wyskakuje ale gry się wieszaja i to jest problem. Temperatury procesora (ok 30stopni) i karty graf (50 podczas pracy w windows i do 60 stopni w czasie grania) w normie cały czas.

A sprawdź zasilacz pod obciążeniem tak:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=9809

Czyli jak dodatkowe zasilanie do karty nie jest podłączone,to gry/wszystko chodzi prawidłowo,tylko sterownik karty podaje komunikat - czy tak.

Niestety nie mam dostepu do miernika (może w poniedziałek) ale jakieś dwa miesiace temu ten zasilacz Tracera był sprawdzany w sklepie komp jakims miernikiem i było wszystko OK. SpeedFan potwierdza poprawność napięć.

Dokładnie tak, ale dla mnie rozwiązaniem nie jest po prostu odłączenie zasilania bo czemuś ono w końcu służy, inaczej by go nie było.

Trzeba sprawdzić zasilacz.

Kartę sprawdzić na innym kompie.

Bo chyba albo zasilacz,albo karta.

Z tego wszystkiego wydaje mi się, że raczej karta bo w sumie jakie jest prawdopodobieństwo, że dwa różne zasilacze powodowałyby ten sam błąd. Postaram się spróbowac jeszcze u kumpla podłaczyć tego GeForce’a, pomęczyć go tam i zobaczymy co wyjdzie.

A może macie jakieś inne sugestie czy propozycje rozwiązania tego problemu?

Zrob tak i powiedz co tam jest napisane.

Wejdz do panelu karty i wejdz do debug settings(zaraz pod odswiezaniem nieznam polskiej nazwy) tam bedzie napisane co za problem i dlaczego zwolnila.

“There are no items to show in this view” - tylko taka informacja

To karta sie nieprzegrzewa 100%.Sprawdz ja na innym kompie.

Przegrzewanie raczej dawno wykluczyłem.

Bardziej myślałem coś w tym temacie, że to złącze na karcie graf od dodatkowego zasilania jest jakoś uszkodzone. Jest jakis sposób aby to przetestować?

Zlacze jest wpozadku bo by ci pokazywalo ze z nim cos nie tak i karta by zwalniala i mialbys wysletlenie tego w debug settings.Sprawdz ja na innym kompie moze ci wadliwa dali.