Zasilanie klawiatury - jak zrobić żeby było cały czas

Siemka, mam taki problem. Muszę mieć stałe (na włączonym i wyłączonym) komputerze zasilanie dla klawy. Nie chce mi się tłumaczyć po co :stuck_out_tongue: Płyta główna Asus A7V600X zasilacz OCZ SXS 600W . Jak zrobić żeby na porcie PS/2 było zasilanie przez cały czas? Pomocy :wink:

musisz mieć kompa włączonego non stop…

Zobacz w manualu czy masz zworki do puszczania napięcia na USB i PS2, u mnie ma oznaczenia JKBY1 jest nie daleko PS/2, nie wiem jak w tym Asusie bo teraz nie da rady nic pobrać z ich strony.

Musisz przestawić tą zworkę, ale po co?

1d3056239283bf13m.jpg

Kiedyś tak robiłem ale to nic nie dawało… Coś w biosie trzeba zmienić? Historia jest taka:

mam Xbox’a 360 i chcąc grać na monitorze kupiłem sobie KVM’a nie ma do niego zasilacza a można go odpalić przez port PS/2. Ale teraz zebym mógł grać na monitorze komputer musi być włączony a nie chce tak :slight_smile: I dlatego chcę mieć zasilanie na klawiaturę bo wtedy KVM będzie cały czas działał :wink:

Możesz użyć switch’a do kompów który będzie ci podtrzymywał prace klawy nawet gdy komp będzie wyłączony.

To mi się nie bardzo opłaca ;p już wolałbym kupić nowego KVM’a z zasilaczem :slight_smile: najbardziej mnie interesi to zasilanie na PS/2 :stuck_out_tongue:

Edit :

Tobi zrobiłem tak jak na rysunku ustawiłem w biosie, żeby komp odpalał się od naciśnięcia spacji i nic :? klawiatura jest wyłączona i nie reaguje… jakieś pomysły jeszcze macie ? jak odpalić tego kvm’a bez włączonego komputera?

Dałem se rade :smiley: kupiłem zasilacz 9V i śmiga :wink: dzięki wszystkim

9V na PS2?? Chyba żartujesz…