Zasilanie przestało działać

Mam laptopa o parametrach, jak w podpisie. Od dziś zauważyłam że nie działa mi zasilanie tzn. ekran jest przyciemniony, mimo iż mam wciśnięty kabelek z zasilacza. laptop idzie z baterii, bo nie pobiera prądu z zasilacza. Sprawdzałam opcje zasilania i wszystko jest tam dobrze zaznaczone - nic się nie zmieniło. Kabelek i gniazdko też nie są uszkodzone. Przed chwilą, jak sprawdzałam opcje wydajności komputera to chwilowo zaskoczyło i ekran był normalny, ale po chwili znów się przyciemnił.

Hej,

Niestety wygląda to na problem czysto sprzętowy. :expressionless: Na dobrą sprawę w laptopach nie da się ustawić, by laptop z podłączonym zasilaniem sieciowym działał na baterii. Jednostka zasilająca jest zaprojektowana tak, że wyższy priorytet ma zasilanie sieciowe - i rozwiązaniami programowymi się tego raczej nie zmieni. Pozostaje więc sprawdzić, czy nie jest uszkodzony zasilacz. Najbardziej prawdopodobne jest przebicie gdzieś na kablu zasilacza albo też - co gorsze - naruszenie gniazda zasilającego w laptopie. W każdym razie żadnego ze źródeł problemu - którykolwiek by to nie był - nie można bagatelizować, gdyż może spowodować poważne uszkodzenie komputera.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie widzę, by był uszkodzony. Mnie na każdym komputerze mówią, że mogę mieć uszkodzony zasilacz, ale trochę to nierealne by wszędzie padł.

Hej,

Nie do końca rozumiem, o co chodzi?? Małe wytłumaczenie??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Chodzi o to, że gdy tutaj na forum opisałam że mój PC się resetuje, to też mi ktoś pisał że być może mam zasilacz zepsuty. No ale wszędzie się zasilacze nie mogły popsuć. Jak na razie zmieniłam opcję oszczędności i ekran świeci mi normalnie.

Hej,

Chyba troszkę się zgubiłem… :slight_smile: Wtedy była mowa o PC, teraz o laptopie. W każdym bądź razie, gdy komputer się restartuje - zwykle podczas wzmożonej pracy - to na 99% problem leży w zasilaczu. Stąd też może częste sugestie, by w zasilaczu doszukiwać się rozwiązania…

To w końcu jak to jest?? Komputer pobiera energię z akumulatora czy z zasilacza?? I po czy poznajesz, skąd laptop czerpie energię??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie wiem, skąd czerpie energię, jedynie widzę że ekran ma normalną jasność co karze mi przypuszczać, że wrócił do normy. Że pobierał z baterii to widziałam po tej diodzie, która jak jest pomarańczowa to znaczy, że bateria była nieco rozładowana i się ładuje z zasilacza.

Hej,

W sumie logiczne. W końcu zbyt wiele godzin laptop na baterii by nie wyciągnął… :slight_smile:

Dokładnie. Sprawdź, czy w takich przypadkach bateria po prostu nie odłączyła się od laptopa. Jeśli to możliwe zablokuj możliwość jej wyjęcia - w Acer’ach bardzo często jest obecny od spodu przycisk, który umożliwia zablokowanie wyjęcia baterii.

Pozdrawiam,

Dimatheus