Zasilanie USB pytanie

Witam,

Czy można ustawić tak, że od razu przy włączaniu PC’ta do wszystkich portów USB idzie zasilanie? Bo zauważyłem taką prawidłowość, że w moim modemie od Neostrady TP (SpeedTouch 330) zasilanie dochodzi dopiero w końcowej fazie ładowania systemu (dopiero zapalają się wtedy lampki). jest to dośc uciążliwe, ponieważ linia ADSL musi się jeszcze skonfigurować i muszę czekać dosyć długo na połączenie. Zapewne byłoby to szybsze jak, by się modem “ładował” od początku włączenia PC’ta. Podaje parametry:

Płyta Główna: Gigabyte GA-945PL-S3P

BIOS: Aktulizowany kilka dni temu

System: Vista Ultimate

Processor: Intel Core 2 Duo E4500 (2.2Ghz 2.5Ghz)

Memory: VRAM 2x1GB DDR2 (667mhz) DUAL-CHANNEL

Hard Drive: SAMSUNG HD321KJ (320 GB, 7200 RPM, SATA-II)

Video Card: MSI nVidia GeForce 9600gt 512mb DDR3 - OC Edition

Z góry thx

wtedy ładowany jest sterownik HI SPEED USB oraz sterownik modemu do pamięci, wszystko w porządku. obsługa usb jest realizowana przez system a nie przez BIOS podczas postu…warto dodać, żejest specyficzny przypadek kiedy podstawowa obsługa działa przed uruchomieniem systemu tj. w przypadku bootowania urządzeń wymiennych usb jak pamięć masowa, fdd, cdrom itd, taka obsługa jest dostępna w nowszych płytach głównych stacjonarek i laptopów, oczywiście nie dotyczy wszelakich modemów usb itd.

dla ciebie rozwiązaniem jest zakupienie modemu ethernetowego może być z funkcją routera.

A można podłączyć neo beż modemu? np. odrazu do lan? Bo trochę jest to wkurzające jak załaduje się vista i musze czekać 2 min aż z netem mi się połączy :confused:

tak za pośrednictwem urządzenia dodatkowego które można kupić, zwie się router adsl ;], możesz też wydzierżawić liveboxa w tp.

Chciałem spróbować jakimiś domowymi sposobami, bez zakupu routera :stuck_out_tongue: No to cóż, jestem bez rozwiązania :confused:

możesz zdefragmentować pliki wykorzystywane przez system w czasie rozruchu… http://www.programosy.pl/program,pagedefrag.html

może coś pomoże ;P.

hmmm… wątpie :stuck_out_tongue:

spróbuj, system nieco szybciej się inicjuje może i modem będzie również szybciej się uruchamiał.

nic nie pomogło…

nic się nie da już zrobić…

Cóż, jak się skończy umowa to zmieniam na cos szybszego i tańszego…

Raczej nic to nie da.

Kup router ADSL.