Zaśmiecony laptop - Log z HijackThis

Witam serdecznie. Sprawa jest nietypowa.

Koleżanka zwróciła się do mnie z prośbą o pomoc w oczyszczeniu laptopa ze śmieci. Mówi, że bardzo wolno działa i często nie reaguje na rozkazy. Podejrzewa obecność złośliwego oprogramowania więc prosiłem o log z HJT. Problem jest z tym, że nie mogę bezpośrednio u niej czegokolwiek naprawić, bo mieszka kupę drogi ode mnie.

Załączam logi i proszę o sprawdzenie: http://wklej.org/id/3cf76b0520

W razie czego proszę podać instrukcję, co mam przekazać koleżance :slight_smile: np coś z ComboFix lub inne…

Z góry dziękuję, pozdrawiam.

Ja nie znam się na logach, ale jak ma dużo śmieci to niech usunie niepotrzebne programy i przeskanuje kompa na obecnosc zlośliwego oprogramowania.

Nazwij ten temat konkretnie

O4 - HKLM\..\Run: [RtHDVCpl] RtHDVCpl.exe 

O4 - HKLM\..\Run: [SynTPEnh] C:\Program Files\Synaptics\SynTP\SynTPEnh.exe

O4 - HKLM\..\Run: [Adobe Reader Speed Launcher] "c:\Program Files\Adobe\Reader 8.0\Reader\Reader_sl.exe" 

O4 - HKLM\..\Run: [RemoteControl] "C:\Program Files\CyberLink\PowerDVD\PDVDServ.exe" 

O4 - HKLM\..\Run: [LanguageShortcut] "C:\Program Files\CyberLink\PowerDVD\Language\Language.exe"

O4 - Global Startup: Adobe Reader Speed Launch.lnk = C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\Reader\reader_sl.exe

zbędniki w autostarcie

O2 - BHO: ShowBarObj Class - {83A2F9B1-01A2-4AA5-87D1-45B6B8505E96} - C:\Windows\system32\ActiveToolBand.dll

wpis do usunięcia odobnie jak plik