Zasobożerny proces System

Witam! Mam problem. A mianowicie, co pewien czas używania komputera proces systemowy o nazwie System strasznie zużywa procesor. Nawet 90%. Raz w nocy pozostawiłem włączony komputer i nic nie było uruchomione, rano budzę się system jest zalogowany, ale w ogóle nie reaguje na polecenia klawiatury. Muszę zresetować i dopiero działa, ale w ciągu dnia, też takie coś się dzieje. Nie mam już pomysłu, co możebyć tego powodem zawieszenia się systemu. Mój system Windows 7 Ultimate x64, AMD Phenom II x4 965 3.4 GHz, 8 GB RAM, GTX 750. Kiedyś taki problem nie występował,ale od jakiegoś czasu tak mam i po reinstalacji systemu nadal to samo i na każdym dysku ( instalowałem na 3 dyskach ). Jeśli ktoś ma jakiś pomysł i może mi pomóc, proszę o wypowiadanie się.

 

Za każdą pomoc z góry dzięki!

Hej,

A nie jest to przypadkiem jakiś modyfikowany system operacyjny?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Właśnie nie. Kupiłem ten system bodajże 2 lata temu. Kiedyś chodził mi dobrze i nie miałem takich przypadków. Ne wiem, co może być powodem: wadliwy sprzęt, przegrzewanie się komponentów komputera albo jakieś wadliwe aktualizacje Microsoftu ( czasami jak instaluję aktualizacje z Windows Update, to po pewnym czasie w ogóle jakoś zaczyna mi mulić ). I czasami też zżera mi ten proces 50% jak pogram jakiś czas lub podczas używania programu kompresującego pliki WinRAR albo 7-Zip.

 

PS. A czemu pytasz Dimatheus, czy to zmodyfikowany obraz systemu Windows? Kiedyś próbowałem utworzyć modifikowany obraz płyty wgrywając sterowniki, ale już w to się nie bawię.

Spróbuj tymczasowo wyłączyć aktualizacje automatyczne, lubią sobie zjadać zasoby. 

Hej,

 

Generalnie musisz jakoś to określić. Jeśli chodzi o sprzęt i przegrzewanie, to warto:

  • sprawdzić pamięć RAM przy pomocy programu MemTest,
  • przeskanować dysk programem HDTune oraz pokazać stan dysku w programie CrystalDiskInfo,
  • porządnie wyczyścić komputer łącznie z wymianą past termoprzewodzących oraz pokazać temperatury sprzętu w czasie mocnego obciążenia - na przykład programem HWInfo.
    Jeśli te zabiegi nic nie wykażą i nie poprawią działania, będziemy szukać dalej.

 

Bardziej chodziło mi o systemy pirackie i modyfikowane - w nich aż roi się od wgranych dodatkowo składników szpiegujących.

Pozdrawiam,

Dimatheus