Zasoby płyty głównej - konflikty

Mając problem ze stacją dysków DVD (nagrywa płytki ale ich nie odtwarza podając typ plików-system RAW,podczas gdy czyta je laptop i stacjonarny odtwarzacz DVD,nie wiem co jest przyczyną),przeczesałam komp w poszukiwaniu błędów i nie znalazłam rozwiązania ale za to w “zasoby płyty głównej” natknęłam się na listę konfliktów i nie wiem co zrobić aby się ich pozbyć.

Proszę spojrzeć na screeny i coś podpowiedzieć.

zasoby1rn6.th.jpg

zasoby2fx5.th.jpg

przerwaniaza8.th.jpg

Napisz czy wcześniej coś zmieniałeś czy działało prawidłowo, jaki sprzęt itp.

Moja rada w ciemno:

Musisz zresetować BIOS przez wyjęci bakteryjki na kilka minut.

Ustawienia na default. Wgrać sterowniki płyty głównej.

Naprawiałam system z drugiego R z powodu nagrywarki i samoistnych resetów. Minidump pusty,w podglądzie zdarzeń nic szczególnego,poza błędami związanymi z CDROM.Po naprawie miałam problem z drukarką HP (wielofunkcyjne hp psc 1315) związany z poprawką MS.Zainstalowałam jak podane było w info i jest ok,czytałam wcześniej jakiś wątek o tym uaktualnieniu dotyczącym HP i błędach z nim związanych,tylko nie pamiętam już gdzie.

Po naprawie zainstalowałam stery do grafiki ale do płyty nie, bo w sumie nie wiem jak sprawdzić czy istnieją. W menedżerze urządzeń brak błędów,teraz zauważyłam,że AGP jest wyłączone,więc chyba coś nie jest w porządku.

Niżej podaję specyfikację kompa+temperatury (bo może to zasilacz pada)

i o ile możliwe to proszę o link do strony ze sterownikami do płyty głównej gdyż zwykle instaluję te z płytki,a komp ma juz 3 lata,więc na pewno nie są najnowsze.

Płyta główna: 

			Typ procesora AMD Athlon XP, 1666 MHz (12.5 x 133) 2000+ 

			Nazwa płyty głównej MSI KT4AV (MS-6712) (6 PCI, 1 AGP, 3 DIMM, Audio) 

			Mikroukład płyty głównej VIA VT8377A Apollo KT400A 

			Pamięć fizyczna 512 MB (PC3200 DDR SDRAM) 

			Typ BIOS'u AMI (10/03/03)




Moduły pamięci SPD: 

			DIMM3: Kingston K 512 MB PC3200 DDR SDRAM (3.0-3-3-8 @ 200 MHz) (2.5-3-3-7 @ 166 MHz) (2.0-2-2-6 @ 133 MHz


Wartości napięć: 

			Napięcie rdzenia procesora 1.58 V 

			+3.3 V 3.26 V 

			+5 V 4.87 V 

			+12 V 12.34 V 

			-12 V 3.52 V 

			-5 V 3.55 V 

			+5 V podczas wstrzymania pracy 4.82 V


Kontroler AGP: 

			Wersja AGP 3.05 

			Stan AGP Wyłączone 

			Urządzenie AGP ATI Radeon 9200 SE (RV280) 

			Rozmiar pamięci fizycznej dostępnej dla AGP 128 MB 

			Obsługiwane szybkości AGP 1x, 2x, 4x, 8x 

			Fast-Write Nieobsługiwane 

			Side Band Addressing Obsługiwane, Wyłączone

http://www.msi.com.tw/program/support/d … 456&kind=1

VIA chipset 4 in 1 drivers

na stronie jest też dużo przydatnych programów do monitorowania

płyty(PC Alert, Live Update)

Dobra rada,reset biosu baterią komp odłączony od zasilania 230 V i wyjąć baterię na pół godziny,włóż i od razu ustaw bios - wyłącz w biosie na disabled/none wszystko co zbędne i zapisz bios Save ,bios i system przydzieli od nowa zasoby dla poszczególnych urządzeń i z reguły po problemie.

Brak wgranych sterów do płyty głównej.

Bardzo dziękuję za rady,AGP włączone,stery wgrane.

Nagrywarka dalej “świruje”,nagrywa ale nie wszystkie płytki odczytuje i nie wiem co z tym fantem zrobić.Trochę mnie to denerwuje bo nie lubię mieć niewyjaśnionych problemów.

Live Update mam na kompie i chciałam zapytać czy można bezpiecznie skorzystać z opcji uaktualnienia BIOS w tym programie czy lepiej dać sobie samej spokój.Na razie może nie jest to konieczne ale chciałabym wiedzieć na przyszłość (BIOS jest z 2003r)

Co do przerwań to wyjmę baterię,zgodnie z sugestiami,ale na razie mam trochę pracy na kompie więc to odłożę na jakiś czas.Nie wiem na co głównie zwrócić uwagę przy ponownym zapisaniu BIOSu,nigdy tego nie robiłam.Mam masę lektury ale może jakieś propozycje?

Korzystaj i to od razu. Powinno rozwiązać problem z nagrywaniem płyt przez Twojego samsunga. Masz za stary bios w nagrywarce.