Zastępca Pentium D na S775

Witam wszystkich przez już 5 lat jestem użytkownikiem mojej tzw. “Spawarki” działającej na Pentium D i zastanawiam się nad wepchaniem na ten sam socket Core2Duo

Czy jest to możliwe? czy core2duo posiada inny socket ?

Pozdrawiam i czekam niecierpliwie na odpowiedź :slight_smile:

Core 2 Duo i Core 2 Quad są na S775 ale musisz sprawdzić czy twoja płyt główna je obsługuje.

Znalazłem Specyfikacje po angielsku trochę mnie to zaciekawiło nie wiem czy na pewno obsługuje ale poczytaj :stuck_out_tongue:

(inne pierdoły…) i teraz :

CPU:

775-Pin Socket

Supports Intel Pentium 4 / Celeron processor (in 775-land LGA package)

to tyle na temat płyty głównej :slight_smile:

Co to za płyta?

ASRock 775V88+

Lista obsługiwanych procesorów http://www.asrock.com/mb/VIA/775V88+/?cat=CPU

Czyli nic z tego ok dzięki za pomoc :slight_smile:

Ale może wiecie jak podkręcic pentium D 2.8 ghz ?

Pentium D to okropne grzałki, jak wygląda sprawa temperatur? Podrzuć skrin z HWMonitor’a

miałem pentium D kiedyś nie masz co go krecić to są dwa procesory w jednym pentium 4 o ile dobrze pamietm.

ten procek grzał mi się bardziej niż Q6600.

masz za starą płyte i musiałbyś ją zmienić i kupić procek wiec to bez sensu lepiej już złóż nowego kompa;].

płyte główna bedziesz miał za jakies 150 zł zasilacz również.

karta graficzna bedzie zintegrowana na początek. ramy ddr3 tanie max 100 zł na początek i tak możesz sobie powli komputer składać:D

Na liście obsługiwanych CPU nie ma Pentium D więc coś mi się wydaje, że masz Celerona D , a nie Pentium D. Jeżeli ma 2 rdzenie to jest Pentium D, jak 1 rdzeń to Celeron D, sprawdź lepiej dobrze #-o

Być może Hyper-Threading kolegę zmylił (że dwa rdzenie)

jednak celeron d #-o a co do właśnie tego procesora to się wczoraj spalił :stuck_out_tongue: Czas na niego :smiley:

A co to za model?

Jadę na Celeronie D 346 i daje radę.

Co powiecie na kupno.pentium.4 3.2 ghz 2 mb cache nie potrzebny jest mi nie wiadomo jaki komputer.dlatego.nie chce wydać więcej niż 30 zł.na wymianę procka

Skoro nie masz żadnego to możesz…