Zaszyfrowanie pojedynczego folderu


(jarmk) #1

Witam. Mam pytanko tak jak w temacie, czy jest możliwość zaszyfrowania pojedynczego folderu z pojedynczymi plikami wewnątrz w Viście ?


(p19koz) #2

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... Crypt+4.3a

zawsze możesz utworzyć archiwum rar zabezpieczone hasłem


(sCooBy^) #3

Archiwum rar złamać to moment. Najlepsze są programy typu TrueCrypt, ja osobiście używam bitlocker-a - wszystko zaszyfrowane bez odczuwalnej utraty wydajności. :smiley:


(jarmk) #4

Szukam czegoś jak zaszyfrować pojedynczy folder,tak żeby był na hasło, dokładnie chodzi mi o zabezpieczenie różnych rzeczy przed dziećmi...np. w utworzony folder wrzucę sobie jakieś tam pliki z pracy w Wordzie, zdjęcia, filmiki itp....wszystko to w jednym folderze razem.


(Maciej 0202) #5

slawek.u Folder Lock v5.8


(jarmk) #6

Właśnie o coś takiego mi chodziło, szkoda tylko,że wszędzie są wersje shareware.......


(T4keda) #7

Paragon Data Protector - tworzy na partycji (wybranej przez użytkownika) wirtualną partycję, na której można ustawić hasło - nie pamiętam tylko czy można go usunąć bez problemu czy jest może jakieś ograniczenie.

Wiem, że był dostępny daaawno temu w KŚ - Ekspert: http://www.komputerswiat.pl/ks/archiwum ... pliki.html

Jeśli zdarzyło ci się kupić ten numer i masz płytkę z instalką to nie ma problemu. Jeśli jednak nie to sprubować zdobyć gazetkę (?zamówić numer archiwalny?), lub poszukać czy sam program nie jest dostępny za free.

Inne metody które można zastosować: pendrive/dysk zewnętrzny/wirtualny dysk ("dyski" internetowe)? Problem w tym, że nawalić może wszystko.