Zaszywanie okładek CD w plikach mp3

Witam Czy znacie może program do zaszywania i odnajdywania okładek cd do plików mp3??

Pytam ponieważ media player dodaje do folderu okładkę ukryta po przeniesieniu pliku ona ginie

W aimpie jest cos takiego wchodzi sie w tagi i np jest okładka zaznacza sie dodaj do pliku i jest zaszyta w pliku.

Wtedy można dowolnie przenosić plik nawet miniaturka jest z okładki w takim pliku

Dodam ze musi on to robić hurtem nie będę pojedynczo przerabiał 3000 plików

Czy istnieje jakis program do zaszywania ich podobnie jak w aimpie ??

Te grafiki nie są zaszywane w plikach MP3 bo w tych plikach nie ma miejsca na takie informacje. Dany odtwarzacz rozpoznaje np. dany utwór po tagu/tytule, lub płytę CD po jej identyfikatorze, łączy się z bazą internetową i stamtąd pobiera przypisaną grafikę. Jak odłączysz połączenie internetowe to te grafiki się u Ciebie nie pojawią.

Jedna z takich baz:

http://sound.eti.pg.gda.pl/akmuz/index.php/Gracenote

http://www.gracenote.com/solutions/

Adus02, możesz wypróbować np. MusicBrainz Picard z wtyczką Cover Art Downloader.

Plik coverart.py skopiuj do podkatalogu plugins Picard’a. W opcjach programu włącz wspomnianą wtyczkę.

Po dodaniu katalogów z plikami audio, przy ich sprawdzeniu okładki powinny być automatycznie pobrane.

W opcjach programu domyślnie jest włączona opcja Zapisz okładkę do tagach - w prawym panelu wystarczy zaznaczyć albumy i skorzystać z opcji Zapisz.

Te grafiki nie są zaszywane w plikach MP3 bo w tych plikach nie ma miejsca na takie informacje…

Właśnie jest wiesz bo zrobiłem parę plików mp3 aimpem i możesz przenosić z komputera na komputer i jest okładka Zaszyta w tagu

Przeniesiesz na tel tez masz w mojej v9

Wiec okładka musi być w jakiś sposób połączona z plikiem a nie tylko w folderze jak to robi wmp

Dodane 28.09.2010 (Wt) 12:35

Niestety Ten program ma mała bazę plików

i niestety nie umie zapisywać okładek robi to ale okładki sa uszkodzone np kawałek ich jest

Poza tym o to właśnie mi chodziło

sprawdziłem szybko program Mp3tag 2.46a i działa :smiley: a tak poza tym to jest jakaś stronka do pobierania takich okładek???

Najpierw sięgnij po Album Art Downloader XUI.

albumartdownloader.th.jpg

A ten album art Downloader to ściąga tylko okładki czy działa on na zasadzie uzupełnij dane o pliku tagu ??

Tylko ściąga - za to z wielu różnych źródeł.

Dodatkowo może sprawdzić w bibliotece odtwarzacza foobar2000 (wymagany plugin COM Automation Server) albumy bez okładek i wyszukać do nich grafiki okładek z zapisem do katalogu danego albumu. Ewentualnie to samo może zrobić na wskazanych katalogach (zamiast bibliotece foobar2000).