Zatrzymanie się systemu

Może tez byc winowajcą zasilacz. Ja tak miałem na Pentium dual core s.478 z zasilaczem MC 400W, zawiesiło się, pierdzenie, czarny ekran i się zresetował. Tez w coś grałem. Za drugim, razem poszedł smród z komputera i uwaliło płytę główną MSi, na co MSi sklepowi odpowiedziało przysyłając im zdjęcia, że uwalone z winy użytkownika zasilanie wokół procesora na płycie głównej. Sklep mi wymienił płytę główna na swój koszt. Od tamtej pory inwestuje w be quiet bądź ocz zasilacze.

No tak, ale zestaw ciągnie z gniazdka nie całe 200W a nie gram w bardzo wymagające gry, a po za tym seria firmy Modecom MC jest kilka razy lepsza od 2-uch serii Feel.

Modecomowi daleko do porzadnych zasilaczy. be quiet najtanszy 500W będzie zdecydowanie lepszt od tego modecoma i napewno mniej awaryjny.

Dysk moze nie dostać pradu i komputer się zawiesi. Kiedyś tak miałem jeszcze za czasów pierwszych s.775 na oszczędzaniu w zasilaczu.

Jeśli w momencie laga miałeś np. pełne albo prawie obciążenie pamięci pomimo 8GB, to jak najbardziej mógł wystąpić objaw jaki miałeś. Podobnie może być z chwilowym pełnym obciążeniem procesora.
W każdym razie istotne może być czy objaw będzie się powtarzał w tej samej sytuacji (obciążenia). Ogólnie może być kilka przyczyn wystąpienia problemu i to co koledzy wymienili należy też brać pod uwagę. Bo jak na razie, nie ma pewności co na pewno było przyczyną problemu a może po trochu nie jedna była przyczyna.

1 polubienie

Mógłby ktoś mi powiedzieć jaki interfejs SATA obsługuje płyta Fujitsu D2990-A1? Nigdzie nie mogę tego znaleźć a nie chcę zakładać nowego tematu. Chodzi o wersję SATA ll, czy SATA lll.

serio? google.pl -> Fujitsu D2990-A1, 1 link “4 Serial ATA II 300 Interfaces (up to 3GBit/s, NCQ)”

Czyli jeśli bym jeszcze spróbował zrobić test obciążający procesor za pomocą OCCT i jeśli się nie zwiesi i nie będzie żadnych problemów to wyjdzie na to, że dysk był powodem?

Masz możliwość podpięcia innego bardziej firmowego, lepszego, zasilacza do testów?

Niestety nie, ale test i tak przeprowadziłem żadnego laga nie oświadczyłem, półtorej godzinny test.

To obstawiam zasilacz dalej, niestety.

To dobrze że przy teście obciążeniowym nie pojawił się lag, jak i jeszcze przy tej samej grze co wystąpił problem też nic się nie będzie złego działo. Co nie znaczy że możesz osiąść na laurach i np. dokładniejsza diagnostyka stanu powierzchni dysku można zrobić czy zmierzyć miernikiem linie napięć jak i przetestować pamięci itp.