Zawartość ramek - Pajączek

Z gory mowie, ze jestem poczatkujacym projektantem stron internetowych :stuck_out_tongue: Pracuje w pajaczku 5 NxG Professional, a moj problem polega na tym, ze podzielilem sobie strone 2 ramkami pionowa i pozioma, w gornej czesci chce umiescic jakas fajna graficzke, a po prawej stronie liste odnosnikow. Lecz gdy otwieram odnosnik w ramce po prawej stronie, zawartosc odnosnika otwiera mi sie w tejze ramce…co mam zrobic aby zawartosc odnosnika otwierala mi sie, ze tak powiem w glownej czesci strony … czyli w tej najwiekszej ramce :stuck_out_tongue:

z gory THX :smiley:

Poczytaj: http://www.kurshtml.boo.pl/html/ramki.html

Zobacz jeszcze przykład:

Teraz aby otworzyć jakiś plik w wybranej ramce, podajesz jej nazwe w parametrze target:

:wink:

Jeżeli chcesz aby dany dokument otwierał się w jakiejś ramce bądź miejscu musisz w odnosniku dodać paramentr target i wskazac gdzie strona ma się otwierać np:

Natomiast odsyłacz obrazkowy:

Jednak czegos nie kumam :stuck_out_tongue: w glownym pliku index.html wstawilem :

Chce zeby plik: dwor artusa.html otwieral sie w ramce01 … co zrobilem zle ?? :?

po pierwsze moglbys pokazac plik z tymi ramkami

a po drugie moze to wina tego ze masz spacje w nazwie pliku ?

[/code]

w taki sposob nazywaj pliki wszystki

Niestety, Twoja przeglądarka nie obsługuje ramek lub ich obsługa została wyłączona. Sugerujemy włączenie obsługi ramek lub zainstalowanie nowszej wersji przeglądarki. Tymczasem możesz zajrzeć na stronę w wersji bez ramek, która znajduje się tutaj. Zapraszamy!



[/code]

Nadal nic :frowning:

[/code]


nie mozesz tego robic tak... po co masz src ? za pomoca src pobierasz sobie strone a nie :P

pozatym

[code]
nic Ci nie wyswietli nie ? Raczej powinno byc

Dwor artusa [/code]

Inaczej:

kod pliku index.html powinien wyglądać tak:

…i nie mozesz tam w taki sposób wstawiać linka!

…w tym pliku już nic nie będziesz robił …są ramki i tyle.

Link:

powinien znaleźć się w pliku: odnośniki.html!

adawpl przeciez ja wlasnie o tym napisalem ? :stuck_out_tongue:

Gdy kopiuje tekst z jakiejs strony i wklejam go do pajaczka to gdy biore przegladanie wyswietla mi sie w szystko w jednym ciagu…jest jaka opcja aby tekst byl w takiej postaci jak go wkleilem mam wpisac przed tekstem jakis znacznik czy cos…?? :?

Musisz łąmać tekst znacznikiem

Gdy chce umiescic link na stronie jakim mam go objac znacznikiem :? :?