Zawartość w "program files"

Witam.

Niech mi ktoś powie, lub wklei screena katalogu program files, gdy komp jest świeży, tzn zaraz po instalce wina XP Professional bez SP.

Proszę o to, bo już ponad rok nie robiłem reinstalki wina i sporo programów w tym czasie instalowałem. Przez co możliwe że pozostały mi katalogi programów, których już nie mam, a które to katalogi mógłbym usunąć. Dzięki 8)

Przecież jak formatujesz dysk (mam na mysli partycję systemową), to usuwane są wszystkie katalogi systemu.

Tak że nie ma prawa nic ci pozostać, bo wszystko zostanie usunięte.

Teoretycznie tak, ale takie katalogi jak np: Internet Explorer, Windows Media Components, Windows Media Player, Movie Maker itp raczej z winem się pojawiają. Czy się mylę??

argon: chyba wiem jak rozumujesz :stuck_out_tongue:

Ok od poczatku:

1: Masz dysk z zawalonym windowsem

2: robisz format

3: masz PUSTY dysk

4: instalujesz windowsa

5: masz zainstalowanego NOWEGO windowsa BEZ zeczy ktore miales wczesniej przedd formatem

Movie maker i inne takie IE instaluja sie samoczynnie i nie masz zabardzo wplywu na ich nieinstalowanie… choc mozna i ich nie instalowac :stuck_out_tongue:

więc chodzi mu o stan zaraz po formacie

więc raczej chodzi o to co w tym czasie zainstalował

więc teksty tego typu są chyba zbyteczne, raczej nie formatował

więc raczej chodzi mu o screena z czystej windy, przed instalacją programów.

To tyle ze spostrzeżeń.

Jakiś czas nie robiłem formatu więc pozostawię tylko drobne spostrzeżenia…

raczej chodzi mu o to co może spokojnie z dysku wykasowac (pozostałości po tym co miał zainstalowane).

…chociaż ja bym wolał format ponieważ niektóre instalowane i odinstalowywane programiki robią czasmi niezły “sajgon” w systemie, ale to juz wybór usera :smiley:

Bez formatu po odinstalowanych programach w Program Files zostają foldery,je bez obaw można usunąć,chyba,że np. chcesz zachować savy po odinstalowanej grze,format czyści cały dysk i przygotowuje sektory do zapisu

A nie prościej niż kombinować i ryzykować zastosować jakiś program czyszczący w stylu:

odkurzacz

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1188&t=59

właśnie o to mi chodzi,

chodzi mi o te rzeczy, które znajdują się w program files po instalce wina a przed instalowaniem jakichkolwiek innych programów.

Internet Explorer, Movie Maker itp - jest ich chyba 12 :hmmm:(z tego co pamiętam), i właśnie o to mi chodzi.

I z całym szacunkiem Johny, doskonale wiem o tym co mi napisałeś :mrgreen: , mnie chodzi tylko o te (chyba) 12 nazw.