Zawartość w "program files"

(Siedem3a) #1

Witam.

Niech mi ktoś powie, lub wklei screena katalogu program files, gdy komp jest świeży, tzn zaraz po instalce wina XP Professional bez SP.

Proszę o to, bo już ponad rok nie robiłem reinstalki wina i sporo programów w tym czasie instalowałem. Przez co możliwe że pozostały mi katalogi programów, których już nie mam, a które to katalogi mógłbym usunąć. Dzięki 8)

(Magik) #2

Przecież jak formatujesz dysk (mam na mysli partycję systemową), to usuwane są wszystkie katalogi systemu.

Tak że nie ma prawa nic ci pozostać, bo wszystko zostanie usunięte.

(Siedem3a) #3

Teoretycznie tak, ale takie katalogi jak np: Internet Explorer, Windows Media Components, Windows Media Player, Movie Maker itp raczej z winem się pojawiają. Czy się mylę??

(Dod) #4

argon: chyba wiem jak rozumujesz :stuck_out_tongue:

Ok od poczatku:

1: Masz dysk z zawalonym windowsem

2: robisz format

3: masz PUSTY dysk

4: instalujesz windowsa

5: masz zainstalowanego NOWEGO windowsa BEZ zeczy ktore miales wczesniej przedd formatem

Movie maker i inne takie IE instaluja sie samoczynnie i nie masz zabardzo wplywu na ich nieinstalowanie... choc mozna i ich nie instalowac :stuck_out_tongue:

(grand) #5

więc chodzi mu o stan zaraz po formacie

więc raczej chodzi o to co w tym czasie zainstalował

więc teksty tego typu są chyba zbyteczne, raczej nie formatował

więc raczej chodzi mu o screena z czystej windy, przed instalacją programów.

To tyle ze spostrzeżeń.

Jakiś czas nie robiłem formatu więc pozostawię tylko drobne spostrzeżenia...

raczej chodzi mu o to co może spokojnie z dysku wykasowac (pozostałości po tym co miał zainstalowane).

...chociaż ja bym wolał format ponieważ niektóre instalowane i odinstalowywane programiki robią czasmi niezły "sajgon" w systemie, ale to juz wybór usera :smiley:

(Johny) #6

Bez formatu po odinstalowanych programach w Program Files zostają foldery,je bez obaw można usunąć,chyba,że np. chcesz zachować savy po odinstalowanej grze,format czyści cały dysk i przygotowuje sektory do zapisu

(fiesta) #7

A nie prościej niż kombinować i ryzykować zastosować jakiś program czyszczący w stylu:

odkurzacz

(Siedem3a) #8

właśnie o to mi chodzi,

chodzi mi o te rzeczy, które znajdują się w program files po instalce wina a przed instalowaniem jakichkolwiek innych programów.

Internet Explorer, Movie Maker itp - jest ich chyba 12 :hmmm:(z tego co pamiętam), i właśnie o to mi chodzi.

I z całym szacunkiem Johny, doskonale wiem o tym co mi napisałeś :mrgreen: , mnie chodzi tylko o te (chyba) 12 nazw.