Zawiecha explorera w katalogu z filmami (winXP)

Mam takie pytanie, czy ktos spotkal sie z problemem w Xp takiego typu: gdy wchodze do folderu gdzie sa filmy, natychmiast komp zaczyna mulic i proces explorer zjada 99% procka. najczesciej sam sie zamyka i restartuje lub trzeba to zrobic recznie z menadzera windows.

Wie ktos cos na ten temat??

hmmm,ja mam podobnie,gdy wejde tam gdzie sa filmy byskakuje mi blad explorer.exe irestartuje sie pulpit tz.znika wszystko a pozniej sie pojawia i dziala dalej.tez chcialem zapytac o to na tym forum.jaka moze byc przyczyna??

coś nie tak z windą. Proponuję od wklejenia loga z HiJAckThis :smiley:

RaDeKsO może masz tam jakieś miniatury włączone albo jakiś podgląd :roll: i dlatego zwiecha :? :?

Może to.

Odtwarzanie AVI a użycie procesora.

Podczas odtwarzania plików AVI na wolniejszych (ale nie tylko) maszynach można zaobserwować efekt wysokiego użycia procesora, dochodzącego nawet do 100% obciążenia. Może to uniemożliwić komfortowe oglądanie filmów - mimo że teoretycznie naszej maszynie nie brakuje mocy obliczeniowej. W przypadku szybszej jednostki centralnej efekt ten jest zauważalny przede wszystkim w momencie rozpoczęcia odtwarzania.

Za taką sytuację odpowiedzialny jest moduł sprawdzający właściwości plików multimedialnych - plik shmedia.dll w katalogu Windows\System32. Nie należy kasować tego zbioru, gdyż system i tak go odtworzy przy następnym restarcie. Wystarczy wyłączyć każdorazowe analizowanie zawartości pliku AVI przez wspomniany moduł. W tym celu należy w Rejestrze odnaleźć klucz HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CLSID{87D62D94-71B3-4b9a-9489-5FE6850DC73E} i wykasować cały klucz InProcServer32. Po restarcie problemy z odtwarzaniem i powolnym startowaniem odgrywania plików AVI powinny zniknąć. Powyższa zmiana nie utrudni nam możliwości modyfikacji atrybutów plików tego typu.