Zawiechy livebox-a?

(Marcin E Pc) #1

Witam!

Mam taki problem, otóż czasami dzieje się tak, że livebox się zawiesza. Nie da rady wtedy się dostać do Panelu Administracyjnego. Komputery wykrywają sieć wifi, ale sie z nią nie łączą, w Viście występuje problem niezidentyfikowany. Dzieje się tak jak działa uTorrent, i go wyłączam lub jak trochę dłużej pochodzi uTorrent. Wcześniej wyłączyłem protokół TCP/Ip v6 zostawiłem i działało. Ostatnio instalowałem tylko gmail gadgets do sidebara visty, i od wtedy zaczęło się tak dziać, wcześniej z 3miech spokoju były. Gmail gadgets odinstalowałem ale zwiechy nadal są. Co może byś jeszcze przyczyną?

PS. Firewalla próbowałem wyłączać.

(ahonen97) #2

Zadzwoń do TP powiedz że ci się często wiesza livebox to ci wymienią ja miałem ten sam problem.

(Marcin E Pc) #3

Wymieniałem 3mies temu, to już drugi raz... Wcześniej sie wieszał, wymienili na taki sam który też się wieszał. Wyłączyłem TCP/IP v6, sterownik mapowania z odnajdywanie topoligi, responder odnajdywania topologi łącza. I wszystko ok aż do teraz

(Pawkras Poczta) #4

Spróbuj zaktualizować oprogramowanie wewnętrzne(firmware).

Na płytce do livebox'a znajdź folder Rescue, a w folderze plik pod nazwą RouterUpgrade uruchom go w oknie kture ukarze Ci się

wpisz adres IP livebox'a, użytkownika i hasło(wszystko tak jak do panelu administracyjnego rutera). Klikasz download i livebox się aktualizuje trwa to do 10 minut. Nie obiecuje że pomoże i robisz to na własną odpowiedzialność.