Zawiesza mi sie komputer podczas grania

Witam wszystkich :slight_smile: jestem tu nowy i niewiem czy w dobrymtemacie pisze ale mam problem z moim komputerem. otóż od niedawna zaczął zawieszać mi sie przy grach,łapie zwieche i koniec,powtarzający dźwiek jest i musze go restartować i zawsze tak jest jak gre włącze,niewiem może grafika juz mi pada :confused: ramy już testowałem memtest’em i są ok, raz mi sie zawiesił nawet jak film ogladałem ale jak narazie tylko raz tak zas gry to już porażka.od windowsa to razej nie jest bo formatowałem i instalowałem niedawno i dalej to samo,chyba że za słaby mam komputer do windowsa 7. może uda wam sie mi pomóc bo to denerwuje :confused: z góry dzięki pozdrwiam

tkamicki5 , nazwij temat konkretnie, zgodnie z regulaminem forum. Inaczej zostanie usunięty.

Jaki komputer…ile ram, jaki procesor, karta graficzna??

Ponadto jakie masz i ile procesów w menadżerze zadań??

Zużycie procesora po włączeniu komputera jest od razu 100%??

Juz pisze…

1 GB ram

procesor Intel Core 2 CPU 6300 1.86 GHz

grafika- NVIDIA gr force 7300 GS

a procesory jak załaduje sie windows to chodzą prawie na maxa ale jakąś minutke i później juz prawie wogóle zużycia nie ma…

Dodane 29.01.2010 (Pt) 13:09

No i menadżerze są dwa procesory i płyte główną napisze jeszcze - ASUS P5VD2-MX

jak dla mnie to mało ramu na win 7, a jaką maz temp. proca, płyty i grafy, może są już zakurzone i czas go wyczyścić

Czysciłem włąsnie i teraz temperatura to tak w granicach 40-50stopni procesorów a płyty 40 stopni a grafiki nie wiem jak sprawdzić, no ramu bierze mi jakieś 500mb ale drugie tyle zostaje także nie powinno być aż tak żeby sie zawieszał. 32-bitowego mam windowsa to nie bierze aż tyle.

włączam sobie np.gre burnout paradise który chodzi mi płynnie i nagle zawiecha i koniec heh może naprawde brak ramu …

Musisz dorzucić ramu, z 1 gb dodatkowo skoro karta bierze z niej 512…to na system zostaje 512…to za mało…

no i chyba tak zrobie…chociaż jakby za mało ramu było to by przycinała gra, a nie chodziła płynnie i nagle zawiecha…zielony w tym jestem zresztą

a jak już chce wrzucić ramy to jakie najlepiej kupić? płyta główna odczytuje mi do 533MHz,czy moge wstawić np.800MHz czy lepiej nie kombinować i kupic te 533 ?

Lepiej nie kombinować…:slight_smile:

miałem identyczny problem kiedyś z radkiem x800gto. winna była grafa, pod większym obciążeniem resetowała kompa. jeśli masz możliwość włóż inna grafe i sprawdź.

Jaki masz zasilacz ?

Zasilacz to Enlight GPS-350AB C ATX12V 300W PFC

jakbym chcial lepszą grafe włozyć to musze zasilacz na lepszy zmienic? bo chciałbym gf 8800GTX

no i też myslałem ze może być winna grafa,np.ze może nie wyrabiać lub przegrzewać sie i dlatego sie zawiesza,tylko że u mnie nie restartuje sie komp tylko zwiecha i koniec musze sam go zresetować.

Palcem, 7300gs to pewnie karta z pasywnym chłodzeniem, jak parzy do dokładasz wentylator.

Ram sprawdź

prawidlowe-sprawdzenie-modulow-ram-bledy-t50125.html

Najlepiej kupić takie same jak teraz, nie tylko patrz na mhz ale i firmę i CL, mogą być szybsze ramy zwolnią, ale dobrze jak by miały ten sam CL, jak byś miał jakąś dziwną firmę i nie mógł znaleźć to kup zwykłe kingstony one zwykle pozwalają się bez problemu mieszać.

Bez sensowny zakup, stara technologia do tego dużo prądu pobiera to obecny zasilacz mógł by przy niej nie wyrobić, napisz ile masz na kartę to się coś wybierze.

No na karte mógłbym przeznaczyć do 300zł max,może coś byście mi dobrego znalezli,zebym mógł sobie troche pograć :slight_smile:

a ramy mam firmy Apacer, może znajdą sie jakieś na allegro tylko niewiem jaki CL ,musze sprawdzić później i odrazu tą karte sprawdze czy nie za gorąca.

http://www.agito.pl/karty-graficzne/sap … =921:46599

Program CPU-Z i zakładka SDP

a z geforce’a nie byłoby jakiejś karty?

no CL mam chyba 4.0

chciałem te ram’y zamówić :

http://www.allegro.pl/item903592106_2gb … _nowa.html

testowałem ramy już wcześniej memtestem i było ok :slight_smile:

a czemu gf? chcesz możesz brać 9600gt, tyle że parę zł więcej, wydajność w zasadzie ta sama przy 2x większym poborze prądu, do tego przy ati nowe stery zwykle dodają fps, nv tak nie poprawia sterów.

Ram sprawdź dokładnie co za CL ma, lub dodaj screeny z cpu-z, i masz 1x1 gb teraz? Ogólnie GR mógł by być, ale przy mieszaniu z inną osobiście szukał bym kingstonów.

nie, mam 2 x 512 mb ram’u

http://www29.zippyshare.com/v/14002971/file.html tu jest link z cpu z

To musiał byś wyjąć jedną kość płyta ma dwa sloty obsługuje max 4GB, kupił bym 1x2GB (tyle że jakąś szybszą 667/800 z CL5 bo jak byś płytę zmieniał np ta pada i kupujesz coś na P45 to minimum musisz mieć kość 667, 533 nie pójdą) i zostawić jedną 512, lub nowy komplet 2x1GB czy 2x2GB 667/800.

no dobra,ale to nic nie robi że ta płyta obsługuje tylko 533 ? nie zamuli mi sie jak włoze te 667 lub 800? zgra sie z tą kościa co zostanie?

jeśli by sie zgrały to wziąłbym te http://www.allegro.pl/item902579527_kin … _nowa.html