Zawiesza sie jak podlaczam cos pod USB

Witam mam problem z moim komputerem gdy podlaczam cos pod usb np pendriwe, kamerke, komorke lub drukarke i zaczynam uzywac ktoregos z tych uzadzen komputer sie zawiesza nie moge ruszyc myszka, ctr+alt+del nie dziala, a swiatelko procesora caly czas sie swieci dziala jedynie restart, co moze byc komputer ma 4 lat-a a pierwszy raz mi sie takie cos zdazylo co moze z nim byc? czy to wina procesora?

Komputer:

AMD Sempron 2500+

1,76 Ghz, 512 ram-u

Ati radeon 9550 128mb ,dysk 80 gb na partycji gdzie jest zainstalowany windos jest ponad 5gb miejsca z 12gb.

Raczej wina windowsa albo jakiegoś firewalla

czyli windowsa musze przeinstalowac?? czy oprocz tego mozna jeszcze cos zrobic?

Sprubuj pierw w menedżerze urządzeń poszukać tego usb-usunąć i ponownie uruchomić windowsa.Zobacz też czy w trybie awaryjnym nie działa ok.

Jakiego masz firewalla?

mam tego windowsowe-go zadnego innego nie instalowalem

Może spróbuj odinstalować wszystkie sterowniki, być może któryś sprawia problem. Wejdź w System -> zakładka Zaawansowane -> Zmienne środowiskowe. Dodaj zmienną systemową “devmgr_show_nonpresent_devices”, jako wartość wpisz “1”. Teraz będziesz widział w menadżerze urządzeń wszystkie zainstalowane podzespoły, na początek spróbuj pousuwać wszystko, co wykorzystuje porty USB, może pomoże.

Przeinstalowałem windowsa i nic , kupiłem 4 porty USB 2.0 do wejscia PCI płytygłowanej i nadal sie zacina co jeszcze moze byc?? płyta głowan może byc popsuta ?