Zawiesza się przez dźwięk?

Od jakiegoś czasu gdy słucham muzyki lub oglądam jakiś film to mój komputer się zawiesza i zaczyna wydawać dziwne dźwięki takie jak traktor :slight_smile: A najgorsze jest to że on się zawiesza do takiego stopnia, że aby go wyłączyć muszę wyciągnąć wtyczkę.

Ma ktoś dla mnie jakieś wskazówki aby naprawić mojego złomka?

podaj specyfikacje komputera

oraz podaj temperatury

Bardzo proszę:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f53 … ac00e.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4eb … 7da1a.html

a jak z dźwięku nie korzystasz(nie wyciszony) to komputer może długo działać.

nie sprawdzałam tak ale zaraz włączę i się okaże

Jak masz 1GB ramu według screena to mało do pracy z systemem Windows 7 i procesor 1.6 GHz jeszcze jak jednordzeniowy to z takim sprzętem na XP.

@hirem tylko sterowników brakuje np do wifi ,karty graficznej zintegrowanej,dziękowej

niestety producenci netbooków nie kwapią się że by dać sterowniki pod winXP bo to już za stare jest

komputer mi chodzi już bez problemów ponad 40 minut przy włączonym, lecz nie używanym dźwięku. Gdybym słuchała muzyki to miałabym maksymalnie 20 minut.

Miałam właśnie XP ale mi padł więc wgrałam 7. Tylko, że Win7 mam już ponad miesiąc a może nawet 2 i wcześniej nie było problemów z czymś takim, a od kilku dni mam właśnie z tym problemy.

a było coś instalowane ostatnio ??

może trzeba zrobić przywracanie systemu do czasu przed tym problemem

PS. czemu piszesz pogrubionym tekstem??

bo lubię tak pisać :slight_smile:

jedyne co instalowałam w okresie miesiąca to: iTunes, antywirusa AVG2012 i aktualizacja Java i raczej nic innego nie było .

To co próbować przywrócić system jakieś kilka dni wstecz?

A jak u Ciebie z konserwacją systemu czyli czyszczenie śmieci programami typu ccleaner, defragmentacja dysku. Może po którejś aktualizacji systemu z windows update się tak dzieje. Jak ostatnio własnie się np. aktualizowało. Zobacz czy jest do śćiągnięcia nowszy sterownik dźwięku a może to on z aktualizacji powoduje problemy. Przynajmniej wiesz że uruchomienie dźwięku powoduje problemy to logika podpowiada żeby ster dźwięku zmienić tym bardziej jak się z aktualizował to wrócić do starszego o ile takie coś nastapiło.

Osobiście miałem problem z komputerem i okazało się że winny był sterownik dźwięku który powodował że niektóre gry się cięły mocno a powinny były chodzić spokojnie i właśnie wyłączenie dźwięku na próbę dało stabilność komputera w grach i zainstalowanie nowszego sterownika dźwięku i uruchomiony dźwięk w grach nie powoduje cięć.

Jest jeszcze opcja winy zawieszania się komputera wirus się wkradł i uruchamianie dźwięku powoduje przeciążenie systemu ale to tylko przypuszczenie.

szczerze powiem że żadnych takich programów do czyszczenia to nie posiadam ale przynajmniej raz w tygodniu robię defragmentację (myślałam, że to wystarczy). Dobra czyli najpierw zrobię przywracanie systemu i zobaczę jak się komputer będzie zachowywał a najwyżej później zobaczę czy są jakieś inne sterowniki.

Dodane 24.09.2012 (Pn) 20:16

teraz jak weszłam w przywracanie systemu to mam jakąś aktualizacje przez Windows update i typ jako aktualizacja krytyczna, która była zrobiona kilka dni temu, może właśnie to jest przyczyna

Profilaktycznie możesz przeskanować cały komputer na obecność wirusów na żądanie czasem potrafią się przeslizgnąć i dopiero ręczne skanowanie wykrywa syfka.

A jak podejrzewasz że ta aktualizacja mogła spowodować problemy a przed było to znaczy teraz jest dobrze. Teraz wiesz na przyszłoś że trzeba monitorować .

no i mój problem ponownie wrócił, więc chyba nie pozostaje mi nic innego jak aktualizacja sterowników. Tylko mam problem bo nawet nie wiem jak się karta dźwiękowa nazywa bo tam gdzie powinnam mieć nazwę karty mam wpisane tylko tak:

nazwa: głośniki (urządzenie zgodne ze standardem High)

sterowniki:

nazwa: HdAudio.sys

wersja: 6.01.7601.17514(Polski)

a patrzyłam to wchodząc przez: dxdiag

Chciałam sobie znaleźć coś poprzez wpisanie tych sterowników ale jakoś nic nie potrafię znaleźć.

Mogę prosić o kolejną pomoc :slight_smile:

zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

tam jest napisane jak znaleźć sterowniki