Zawiesza się,resetuje albo wcale nie włącza

Witam, od pewnego czasu mam problemy z komputerem, zawiesza się albo resetuje po kilku minutach używania o ile w ogóle się włączy (windows ładuje się czasem nawet ze 20min i samoczynny reset) Jak się zawiesza to nawet myszka(kursor) i dźwięk.

Komputer jest po formacie, wymieniłem prawie wszystkie podzespoły, prócz zasilacza, grafiki i Ramu, nowy(używany) dysk i jest to samo. Potrafi w kółko się włączać(próbować) i resetować…

Co jest przyczyną?

Parametry (ma “pare” lat ale chodzi tylko o przeglądanie internetu):

Nazwa płyty głównej MSI KT4AV (MS-6712)

Typ procesora AMD Athlon XP, 1750 MHz (10.5 x 167) 2100+

Grafika: Geforce fx5200 (strasznie się grzeje)

zasilacz: colorsit modelu nie widzę…

Winbond W83697HF (ISA 290h)

Nazwa płyty głównej MSI MS-6712

Stwierdzono otwieranie obudowy Nie

Temperatury

Płyta główna 39 °C (102 °F)

Procesor 50 °C (122 °F)

Maxtor 6Y080L0 31 °C (88 °F)

Wentylatory

Procesor 2885 RPM

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.74 V

+3.3 V 3.18 V

+5 V 4.76 V

+12 V 12.65 V

-12 V -13.02 V

-5 V -5.60 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.92 V

VBAT baterii CMOS 3.38 V

POMOCY

Przetestuj pamięci, dysk twardy i podaj dokładnie jaki masz zasilacz.

pamięci nie mam jak przetestować bo przy jakiejkolwiek diagnostyce się zawiesza, dysk chyba jest dobry bo na dwóch było tak samo(na jednym już wcale się nie włącza tylko bluescreen) zasilacz: colorsit switching atx12v p4

PS. Pisze już z telefonu bo oczywiście się wyłączył…

Ile kości ramu posiadasz? Jeśli więcej niż 1, spróbuj przetestować je pojedyńczo. Jeśli masz tylko jedną kość ram, spróbuj zamienić ją na inną.

Tak samo z zasilaczem, jeśli masz możliwość podłącz inny zasilacz do komputera i sprawdź czy problem będzie nadal wystepować.

mam 3 kości i pojedynczo już sprawdzałem, to samo… Muszę załatwić zasilacz… Grafika się nie martwić…?

Nie napisałem chyba istotnej rzeczy, jak już się raz zawiesi to jak włączę zawiesza się jeszcze szybciej albo od razu resetuje. Dopiero po jakimś czasie MOŻE się włączy.

Najpierw sprawdź zasilacz, jeśli problem będzie dalej występować spróbuj podmienić kartę graficzną.

Równie dobrze możesz się także przyjrzeć mobo, a szczególnie tym kondensatorom przy sekcji zasilania procka, bo mogą być wywalone w kosmos (charakterystyczne wybrzuszenie):

9iu0dz.jpg