Zawieszająca się myszka - co moze być powodem?

Witajcie. Mam dziwny problem moja myszka sie zawiesza.Wygląda to tak że nie reaguje na żadne polecenia a po chwilo jest w innym miejscu monitora lub wycisza dźwięk w odtwarzacz, przesuwa strony i dokumenty na sam dół. Często zdarza sie to w folderze gdzie jest więcej plików. Rzadziej na pustym monitorze, ale i tak się zdarza. Co może być tego przyczyną. Czytałem niektóre tematy na forum, ale nie pomogło. myszka jest sprawna.

Ta mysz jest pod USB czy PS/2?

Laserowa/optyczna/kulkowa?

Próbowałeś ją na innym kompie?

arlid , a może tu nie chodzi o myszkę, ale o jakiś syf który mogłeś złapać? Daj logi z HijackThis

Mysz jest pod PS/2. Mysz jest optyczna. Log: http://www.wklej.org/id/4ad57bbe56

A sprawdziłeś kompa na innej myszy ? i to samo ?

Właśnie myszka jest wtedy sprawna.

A może coś z portem PS/2 od myszki w kompie?

Wątpię bo jakby się zepsuł to chyba całkowicie i nie tak od razu. A to stało się momentalnie.

Spróbuj poprostu docisnąć przewód od myszki do portu PS/2.

Witam :smiley:

Więc może jestem i początkującym forumowiczem, jednak znam najprawdopodobniej przyczynę.

Miałem dokładnie tak samo, i przyczyną problemu było po prostu zepsucie się czytnika optycznego.

Nie wiem czy jest to możliwe do naprawienia, jednak ja przesiadłem się na myszkę laserową, która jest o niebo lepsza. Wtyki będą w porządku. Pozdrawiam

tylko on ma juz “laserową” mysz…

Poczytaj poprzednie posty.

no wlasnie mysz jest optyczna czyli laserowa

Mylisz się, jest to zasadnicza różnica. Proszę nie nabijaj w ten sposób sobie postów.

Proponuję zapoznać się z tematem po przez wujka google.

Log ok

Przewód dociskałem, nawet odłączałem przedmuchiwałem i wsadzałem ponownie. Nadal nic. Naprawdę nie mam już pomysłu co to może być.

Skoro inna mysz działa dobrze na tym kompie to port jest OK

Spróbuj więc podpiąć tę mysz do innego kompa (jeśli masz taką możliwośc) - wtedy dokładnie będzie wiadomo, że to jej wina

wiesz co za 50 dych jakieś półtora roku kupiłem myszkę A4 tech model SWOP-80PU8 OFFICE 8k i od tego czasu chodzi bez problemu

mat3q , podpinałem (napisałem to wcześniej) i mysz działa.

JNJN pytał o inną mysz na tym kompie, a Ty odpowiedziałeś, że wtedy działa. Dlatego myślałem, że tej nie podpinałeś do innego kompa, a jedynie do Twojego inną mysz

W takim razie podepnij inną mysz do Twojego kompa