Zawieszająca sie myszka i klawiatura

Mam problem. Podczas grania na kompie (czasami tez podczas zwyklej pracy systemowej) zawiesza mi sie myszka i klawiatura nie da się nic zrobić. Jedynym rozwiązaniem jest reset wie ktos co to może byc?? moze wina podzespołów pcta.

mój sprzęt Pentium dual core e5400 2.7 GHz 2gb ram karta graficzna gigabyte gt220 1gb ddr3 dysk 500gb płyta główna asus P5KLp-AM

ps. sprzęt mam od kilku dni;]

A mysz i klawiatura to przewodowa, czy bezprzewodowa ?

przewodowa klawa nie jest najmłodsza moze to z tej przyczyny;p ale myszka nie ma roku nawet QQ

Więc tak:

  • trzeba mysz i klawiaturę sprawdzić na innym kompie lub do kompa podłączyć inną mysz i klawiaturę i sprawdzić działanie.

Zamiast od razu sięgać do przycisku RESET , to jak się cos takiego dzieje to najpierw odłącz na chwilę i podłącz z powrotem klawiaturę i mysz,poza tym to ta klawa i mysz jest na USB czy PS/2?

mysz jest na PS/2

Miałem raz tak ,że gdy była podłączona myszka i klawiatura to komp się nie włączał,jedynie się załączał…Myszka była stara , miała 7 lat i skutek był taki ,że monitor się nie włączał i czasem klawiatura nie działa…Wymieniłem myszkę i wszystko działało…Sprawdź czy to nie wina myszki lub klawiatury i czy prawidłowo działają na innym kompie… :slight_smile: