Zawieszający się komputer- amatorka

Hej,

na początku chciałam zaznaczyć że jestem dziewczyną i z góry proszę o wszelkie instrukcje ‘krok po kroku’.

Prześledziłam wątki z podobnym problemem jak mój, ale nic z nich nie zrozumiałam :oops:

Do rzeczy: zawiesza mi się komp.

Zaraz po starcie (nie zawsze)

W trakcie pracy

Ctrl+Alt+Delete nie pomaga, jedynie restart.

Skanowałam go, ccleaner’a używałam.

Co mogę dalej zrobić? :slight_smile:

Podaj jeszcze system operacyjny oraz czy to laptop, czy komputer stacjonarny?

A jakie to ma znaczenie?

A jakie to ma znaczenie?

Proponuje skan antywirusem/format dysku.

Stacjonarny.

Windows XP.

Dodane 23.12.2011 (Pt) 16:27

Jestem z tego staroświeckiego rzutu wychowania:

kobieta-> malowanie na płótnie

facet-> technika

:smiley:

Dlatego jak padło np. pytanie jaki mam system to spanikowana sięgnęłam po radę wujka google o co chodzi :razz:

Natomiast co do reszty to skanowałam antywirusem. A format całkiem niedawno był robiony.

Jak Ci się zawiesza, to rozumiesz przez to że komputer nie reaguje w ogóle na gesty myszką i klawiaturą, ekran się “zamroził” ? Czy może wyskakuje jakiś błąd na ekranie ?

A waćpanna odkurzała?

Jak na mój gust to po prostu procesor w laptopie Ci się przegrzewa. Przyłóż rurę od odkurzacza do miejsca gdzie jest wentylator. Powinno pomóc.

Mój pierwszy komputer po roku użytkowania zaczął się zawieszać, zaniosłem do serwisu, chłopaki wzięli go na zaplacze (słyszę jak otwierją obudowę) i jeden mówi: “o ku%^&a, przynieś odkurzacz”

Pozdrawiam

Może kondensatory na płycie głównej się “skończyły”.

Nie. Nie wyssie to kurzu. Wiem z doświadczenia.

Trzeba rozebrać sprzęt i wyczyścić po ludzku.

E tam nie prawda, mojej koleżance podchodził procesor tak pod 90 stopni. Przyłożyłem właśnie rurę od odkurzacza i spadło później do 35

To mam jakiś chory układ chłodzenia. Odkurzacz 2000W ssałem 30 minut i nic :stuck_out_tongue:

Zamroził.

Chodzi o procesor? 8)

Nie. Mam odkręcić i normalnie odkurzaczem?

Mam stacjonarny.

To coś zmienia ? :wink:

:smiley:

ok to zaraz tego spróbuję faktycznie.

O właśnie!

Dokładnie takich rad w ogóle nie rozumiem :slight_smile:

Czyli jak go rozkręcę- w sensie obudowę to mam odkurzaczem tam przejechać?

Ale ten odkurzacz nic mi tam nie wciągnie? :?

Może lepiej suchą ścierką.

Coś czuję, że moje pytania ‘poprawią Wam humor’ :roll:

Nie.

Jak masz stacjonarny, to odkręć obudowę i przejedź w środku odkurzaczem a szczególnie w okolicach “wiatraczków”. Przydała by się też wymiana pasty termoprzewodzącej. Sprzęt zwyczajnie się przegrzewa.

Odkręć boczną ścianę obudowy i zobacz czy kondensatory nie wyglądają podobnie do tych na zdjęciu. Jeżeli są wypukłe i jest na nich brązowawa ciecz to albo będzie trzeba oddać płytę do serwisu, żeby je wymienili albo trzeba będzie kupić nową płytę główną.

Tutaj jest wcześniej wspomniane zdjęcie z zaznaczonymi “skończonymi” kondensatorami.

24204767.jpg