Zawieszający się komputer przez grafike

Witam, mam problem dotyczący (chyba) karty graficznej. Otóż od pewnego czasu komputer się całkowicie się zacina, po chwili monitor się wyłącza a za jakieś 5 sekund znowu dobrze pracuje. Po kilku takich razach robi się tak jakbym nie miał w ogóle sterowników. Wszystko się zacina itp. Po ponownym uruchomieniu komputera wyskakuje dziennik błędu Windows z napisem “Prawdopodobnym winowajcą może być sterownik RADEON 9000”. Jak mogę to naprawić? Z góry dzięki

Możliwe, że jest problem z chłodzeniem karty graficznej.

a da się jakoś ją ochłodzić?

wywal aktualny sterownik i wgraj nowy powinno być dobrze. W starym prawdopodobnie wysypała się biblioteka a i sprawdź sobie jaką masz maksymalną rozdzielczość monitora może masz ustawioną za wysoką.

Jest jeszcze taka opcja że jeżeli masz monitor kineskopowy to ci już siada ze starości .

To by nie powodowało zacinania się komputera…

Jaki masz zasilacz ?,może on nie daje rady zasilić karty,chodzi o markę i czy jest z listy dobrych

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Ciągle tak robię po wysypaniu się i po chwili to samo :frowning: Wydaje mi się, że jest to spowodowane przegrzewaniem się grafiki

Zasilacz mam mgb-350atxp4,jest on na liście tych złych, patrząc na opinie o nim nie jest za dobrze, ale przecież przez 7 lat dobrze się sprawował. Dopiero przez ostatni miesiąc/może dwa szwankuje.

Może przeczyszczenie go sprężonym powietrzem coś da?

Najlepiej zacząć od pożyczenia od kogoś sprawnej karty. Możliwe, że Twoja dała ciała. Jeśli z inną kartą też będą problemy, to zasilacz do wymiany. Można też spróbować innych sterowników. Nie wiem jaki dokładnie masz model karty graficznej, ale jak podasz nazwę, to podam Ci alternatywne sterowniki.

Mam RADEONA 9000.

Przeczyściłem trochę zasilacz z kurzu, zobaczymy jak się będzie sprawował

edit: to samo :frowning:

Spróbuj tych sterowników:

http://www.omegadrivers.net/index.php?o … Itemid=132

Tak, czy inaczej, dobrze by było gdybyś podmienił kartę na inną. Czyszczenie tego zasilacza nic nie pomoże. Należy go wymienić.

Dokładnie,nie jest to markowy zasilacz i ma parę lat,należy go zmienić przynajmniej na Deltę albo Fortrona,możliwie najtańsze z dobrych zasilaczy,“jadąc” na niemarkowym ryzykujesz spalenie całego komputera,zasilacz z wiekiem traci sprawność,szrotowy zasilacz może spalić ci kartę graficzną.