Zawieszający się komputer przy włączaniu gier

Witam wszystkich.Mam problem więc: Włączam jakąkolwiek grę, po włączeniu jej komputer przestaje odpowiadać i zastaje mi go tylko zrestartować.Jaka może być tego przyczyna?Proszę o pomoc.

Uszkodzone sterowniki do karty graficznej, uszkodzone pliki DirectX, uszkodzony akcelerator w karcie graficznej… Przeinstaluj DirectX i sterowniki i zobaczymy. Jaka to karta?

NVIDIA GeForce4 MX 440 sterowniki do niej instalowałem 2 tygodnie temu

Mimo wszystko przeinstaluj, oczywiście do tych dla swojej karty graficznej, nowsze nie znaczy lepsze :slight_smile: A zanim to zrobisz wejdź do panelu sterowania NVidia i sprawdź czy ci się logo w ustawieniach 3d obraca.

obraca się

Czyli to coś innego. Jakie gry ci nie działają? Masz antyvira?

Mam Avasta.nie działa mi np: counter strike 1.6 i Fifa 2002

Podaj jeszcze jaki masz zasilacz i procesor.

Podaj temperatury z programu Everest.

Przeczyść komputer (programowo i fizycznie):

  • Ccleaner - wyczyścisz nim komputer ze zbędnych plików tak samo jak rejestr i zoptymalizujesz autostart

  • Zdejmujesz klapę komputera. Dmuchasz dokładnie sprężonym powietrzem we wszystkie zakątki i podzespoły ściągając ulatniający się kurz odkurzaczem. Na dole, gdzie jest najwięcej kurzu przejedź odkurzaczem (uważaj, aby nie dotknąć podzespołów). Bierzesz pędzelek, patyczek do uszu bądź coś innego co dobrze ściąga kurz. Jeździsz tym po wszystkich podzespołach, dokładnie oblatujesz wiatraczki itp. Rozkręcasz od tyłu zasilacz (4 śrubki). Wyciągasz go, nie odłączając kabli. Rozkręcasz obudowę i dmuchasz sprężonym powietrzem (powinno być pełno syfu). Przelatujesz wspomnianym pędzelkiem wiatrak. Skręcasz obudowę, wstawiasz na miejsce i przykręcasz do komputera. Możesz sprawdzić, czy nic się nie odłączyło. I pod koniec kurz, który spadł zbierasz odkurzaczem, tak jak na początku. Przykręcasz obudowę i cieszysz się, że temperatury spadły o ~15*C :slight_smile: Może to pomoże.

Pozdrawiam & Wesołych Świąt :slight_smile:

Temperatury

Płyta główna 59 °C (138 °F)

Procesor 27 °C (81 °F)

Aux 42 °C (108 °F)

Typ procesora AMD Duron, 1300 MHz (13 x 100)

Gdzie mogę znaleźć zasilacz?

Zasilacz znajdziesz na nalepce od zasialcz po rozkręceniu obudowy :slight_smile: podaj markę, moc i model.

Trochę płyta główna się grzeje ;/

Wyczyść z kurzu taj jak mówiłem.