Zawieszający się komputer + temperatura procka

Witam

Tydzień temu po dostaniu nowego biurka i zrobieniu formata zacząłem mieć problemy z zawieszającym się komputerem. Co ciekawe jak dotąd zdarza się to tylko w czasie gry w counter - strike’a. Myślę, że może to mieć związek z temperaturą mojego procka - według Everesta 70 stopni! Po takim zawieszeniu pojawia się BSOD i pozostaje mi tylko restart. Niestety po restarcie nie chce zastartować system, jak dobrze pamiętam wywala informacje, że poszukuje IDE (?). Wystarczy wyłączyć komputer na 10 minut i później już system startuje normalnie.

Temperatury komponentów:

Gigabyte K8 Triton - 32 stopni

Sempron 1600 MHz - 70 stopni

Radeon X600 - ?

Seageate - 40 stopni

Zasilacz Modecom 350

Co może być przyczyną tych zawieszeń, dlaczego mam tak wysoką temperaturę procesora i jak ją ewentualnie obniżyć. Proszę o rady.

Pozdrawiam

Everest oszukuje podaj temperaturę z biosu wyczyść wiatraczek i radiator nałóz nową pastę termoprzewodzącą na procesor np arctic silver 5 i załóż lepsze chłodzenie na obudowę

Albo podaj z CPU-Z.

Nałóż nową pastę termoprzewodzącą. Stara warstwa jest tylko izolatorem utrudniającym chlodzenie. Do zmazania warstwy użyj acetonowego zmywacza do paznokci lub płynu WD40. Wyczyść radiator i wentyl. Upewnij się, że cyrkulacja powietrza jest poprawna.