Zawieszający się komputer

Od kilku dni mam problem, spory problem z komputerem (nie wiedziałem gdzie ten temat wcisnąć ;x), komputer się zawiesza, lami i zamula. Mam uczucie jak by procesor miał zaraz wybuchnąć. Próbowałem coś zrobić… Defragmentacja pomogła na kilka godzin. Skanowanie nic nie pomogło. Pokasowałem sporo śmieci więc miejsca jest sporo. Jednak komputer dalej lami ;/. Wpadłem w końcu na pomysł, że może go zajechałem, lecz komputer nie ma nawet roku i nie jest jakimś tam padłem, więc ta opcja nie wchodzi w grę. Ostatecznością jest format ale tej opcji staram się uniknąć, bo mam antywirusa (Comodo) i gdzieś posiałem do niego płytkę, więc ta opcja musi poczekać do końca licencji. Mi już skończyły się pomysły jak mogę zapobiec wiecznej zamule… ;/

Dlatego pisze tego posta :wink: Mam nadzieje że znajdzie się ktoś na tyle miły by pomóc mi :stuck_out_tongue_winking_eye:

To laptop i system preinstalowany (z dodatkami producenta)?

Jeżeli tak, to zobacz pkt. 5 tutaj: problem-uruchomieniem-systemu-t491976.html#p3098089

A może to infekcja? Wykonaj log w OTL: analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741 albo OTLPE gdy system nie działa: http://www.fixitpc.pl/topic/4414-diagno … h-windows/ Następnie możesz kliknąć w ikonę wykrzyknika w prawym górnym rogu Twojej wiadomości i poprosić moderatora o przeniesienie tematu do działu Bezpieczeństwo (a potem możesz z powrotem). Tam najszybciej ktoś sprawdzi log.

Pozdrawiam!

Witam

może jeszcze takie coś się przyda

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … -3175.html

nie zaszkodzi też zrobić skan programem

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html

w trybie pełne skanowanie

P.S

jeśli chodzi o antywirus comodo to jest tutaj też

http://www.dobreprogramy.pl/Comodo-Anti … 20404.html

chociaż ja bym proponował zainstalować ten

http://www.dobreprogramy.pl/Avira-Free- … 13119.html

usuń sobie w dodaj usuń programy wszystko co pisze Toolbar

Log OTL :stuck_out_tongue_winking_eye: zapomniałem dodać, że to komputer stacjonarny ;x

Odinstaluj uTorrentBar Toolbar,XfireXO Toolbar.Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.

Stało się coś super dziwnego ;x zrobiłem dokładnie to co powyżej oprócz usunięcia utorrent, no to zrestartowałem i tu nagle nic się nie dzieje :smiley: lukam do folderu gdzie był otl i tu go nie ma. No to ściągnę od nowa i dam znać.

emm sciągnełem i raport się pojawił :stuck_out_tongue_winking_eye:

Po restarcie, a tu raport z otl x2

W OTL użyj opcji Sprzątanie.Użyj AdwCleaner http://general-changelog-team.fr/outils/289-adwcleaner z funkcji Delete(w przypadku Visty/Windows7 uruchom z prawokliku jako Administrator).

Przeskanuj progr.Malwarebytes Anti-Malware http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free

Przed skanowaniem wykonaj RĘCZNĄ AKTUALIZACJĘ BAZY SYGNATUR WIRUSÓW Malwarebytesa “Uruchom Malwarebytes, przejdź do zakładki Aktualizacja, Sprawdź aktualizacje.”

zrobiłem dokładnie wszystkie polecenia, znalazłem 6 zagrożeń, których już nie ma i już jest lepiej, ale nie idealnie ;x

Znalazłem coś jeszcze, zauważyłem, że coś ostro mi zjada pamięć, a “wskaźnik pamięci” dochodzi do połowy i wraca. Luknąłem do monitora zasobów i znalazłem tam plik “cmdagent.exe” nie znam się i nie wiem co to za plik ale jest on głównym sprawcą zjadania pamięci, przynajmniej tak zauważyłem.

ok, poradziłem sobie, jak ktoś ma problem z tym procesem to zapraszam tu :wink: