Zawieszający się modem Neostrady

Odkąd zmieniłem płytę główna i procek ( na ASRock 4CoreDual-VSTA i e4300, wcześniej miałem Asrocka K7VT4-4X i Athlona 2500+ ) modem ( zxdsl 852 ) od neostrady zaczął mieć tendencję do zawieszania się. Na początku zawieszał się po 20 minutach, wgrałem nowy bios do płyty głównej i modem wytrzymywał od 3 do 12 godzin. W między czasie szukałem co nie co w internecie i :

  • wyłączyłem oszczędzanie energii na USB,

  • pozbyłem sie oprogramowania Neostrady.

Niestety nic nie przyniosło skutków. Kilka dni temu pożyczyłem kontroler USB na pci (nie jest on pierwszej młodości, ma tylko dwa porty USB, chip silicon, ale i tak powinien dać rade modemowi ). Komputer działał 25h ciągłego ściągania i żadnego zawiasu. Dwa dni później 2 zawiasy w ciągu czterech godzin :confused: Zawieszenie modemu objawia się:

  • nagle przestaje działać internet

  • komputer obiera! nie wysyła

  • rozłączyć sie nie da, zawiesza się ta cześć Windowsa która odpowiada za połączenia sieciowa, reszta działa w porządku

  • przy wyłączaniu komputera staje na zapisywaniu ustawień, choć dziś udało mi się go wyłączyć.

Po zawieszaniu się modemu USB dalej działa :slight_smile:

Popraw tytuł na konkretny.

Oty --> kosmos

Najprościej to będzie zadzwonić do pomocy technicznej neo, pamiętam że gdzieś w papierkach do neo było napisane że mogą być jakieś problemy z płytami na chipsecie VIA.

Modem zaczął się zawieszać odkąd zmieniłem płytę główna, wcześniej przez 6 miesięcy działało bez problemu. Wydaje mi się że po prostu USB z płyty i kontrolera nie dostarcza tyle prądu ile potrzebuje modem.

To wcale może nie być najprostsze ;]

A dzwoniłeś?

Dzwoniłem, pogadałem, i powiedział że podpiąć do drugiego komputera, zainstalować sterowniki do VIA, np starsze.

udaj się do telepunktu i weź tego szrotowego liveboxa tp za 10 zł miesięcznie :slight_smile: albo zainwestuj w jakiś router adsl 4porotwy, bo te modemy tp są diabła warte :slight_smile:

Tez mam problemy z neo, kupiłbym chętnie jakis router. Może cos zaproponujesz ?