Zawieszający się obraz podczas grania

(kamil18cc) #1

Witam
Mam problem z zawieszającym się ekranem podczas grania. Pomaga tylko restart. Obraz się zatrzymuje ale dźwięku nie słychać. Testowane na kilku grach i wszędzie to samo. Na jednej to występuje po około 20 minutach a na innej po ok 40. Blue screen pojawia się tylko w grze battlefield 1. Na początek mogę wykluczyć problemy z dyskiem ponieważ instalowałem gry na różnych dyskach i nie pomagało, chyba że problem jest z dyskiem na którym jest system. Temperatury są ok. Format systemu nie pomaga. System przeskanowany antywirusem, nic nie wykryto. Bardzo proszę o pomoc.
Specyfikacja
Windows 10
i7 6700k 4,5 GHz
Gtx 1080 asus strix
Zasilacz Bequite 700W
DDR4 G.Skill Ripjaws V 16GB
płyta msi z170 m5

(Bogdan_G) #2

Wypróbuj starsze sterowniki grafiki.

(kamil18cc) #3

Twój sposób zadziałał. W starszych grach obraz się już nie zawiesza. Problemem jest teraz tylko to by zagrać w nowe gry muszę zaktualizować stery, czyli wrócić do tego co było. Da się jakoś to ominąć.

(Bogdan_G) #4

Nie ominiesz. Co innego przełączanie między kartami grafiki.
Zastanawia mnie co innego.
Nowsze stery podnoszą wydajność karty grafiki, a więc jest większe obciążenie w nowych grach. Tu są dwie możliwości - przegrzewanie się karty, albo nie dostaje tyle mocy, ile potrzebuje, co tez skutkuje opisanymi w temacie problemami w nowszych grach na nowszych sterach grafiki.
W starsze gry na starszych sterach jest dobrze, co przy podniesieniu wydajności dla nowych gier jest niewystarczający. Może ze stabilnością akurat Twojego bequita jest problem? Nie chodzi o to, że 700W, to mało. moim zdaniem jest aż nadto, tylko być może nie trzyma napięć…
Spróbuj na nowszym sterowniku przeanalizować temperatury i napięcia, po zawieszeniu podczas grania i restarcie. Tak piorunem to karta nie ostygnie, a będzie coś wiadomo.
Jak masz gdzie jakiś stabilny zasilacz choćby 500W, to też sprawdź.

(kamil18cc) #5

Ok będę ją obserwował. Dziwne jest to że zainstalowałem najnowsze sterowniki i jest ok. Karta się nie grzeje, ciężko żeby miała powyżej 60 stopni. Póki coś się nie będzie działo to nic na razie nie robię, a jeśli tak to pod lupę leci zasilacz. Dzięki za pomoc. Dam znać za jakiś czas.