Zawieszający się obraz podczas grania

Witam
Mam problem z zawieszającym się ekranem podczas grania. Pomaga tylko restart. Obraz się zatrzymuje ale dźwięku nie słychać. Testowane na kilku grach i wszędzie to samo. Na jednej to występuje po około 20 minutach a na innej po ok 40. Blue screen pojawia się tylko w grze battlefield 1. Na początek mogę wykluczyć problemy z dyskiem ponieważ instalowałem gry na różnych dyskach i nie pomagało, chyba że problem jest z dyskiem na którym jest system. Temperatury są ok. Format systemu nie pomaga. System przeskanowany antywirusem, nic nie wykryto. Bardzo proszę o pomoc.
Specyfikacja
Windows 10
i7 6700k 4,5 GHz
Gtx 1080 asus strix
Zasilacz Bequite 700W
DDR4 G.Skill Ripjaws V 16GB
płyta msi z170 m5

Wypróbuj starsze sterowniki grafiki.

Twój sposób zadziałał. W starszych grach obraz się już nie zawiesza. Problemem jest teraz tylko to by zagrać w nowe gry muszę zaktualizować stery, czyli wrócić do tego co było. Da się jakoś to ominąć.

Nie ominiesz. Co innego przełączanie między kartami grafiki.
Zastanawia mnie co innego.
Nowsze stery podnoszą wydajność karty grafiki, a więc jest większe obciążenie w nowych grach. Tu są dwie możliwości - przegrzewanie się karty, albo nie dostaje tyle mocy, ile potrzebuje, co tez skutkuje opisanymi w temacie problemami w nowszych grach na nowszych sterach grafiki.
W starsze gry na starszych sterach jest dobrze, co przy podniesieniu wydajności dla nowych gier jest niewystarczający. Może ze stabilnością akurat Twojego bequita jest problem? Nie chodzi o to, że 700W, to mało. moim zdaniem jest aż nadto, tylko być może nie trzyma napięć…
Spróbuj na nowszym sterowniku przeanalizować temperatury i napięcia, po zawieszeniu podczas grania i restarcie. Tak piorunem to karta nie ostygnie, a będzie coś wiadomo.
Jak masz gdzie jakiś stabilny zasilacz choćby 500W, to też sprawdź.

Ok będę ją obserwował. Dziwne jest to że zainstalowałem najnowsze sterowniki i jest ok. Karta się nie grzeje, ciężko żeby miała powyżej 60 stopni. Póki coś się nie będzie działo to nic na razie nie robię, a jeśli tak to pod lupę leci zasilacz. Dzięki za pomoc. Dam znać za jakiś czas.