Zawieszający się switch

Witam

Co kilka/kilkanaście godzin pada mi net. Pojawia się komunikat “ograniczenie i brak łączności” i nic się z tym nie da zrobić z poziomu komputera. Jedynym wyjściem jest odłączenie switcha od prądu. Co może być przyczyną, że przełącznik tak często się wiesza ? Przyznam że nie mam teraz kasy na nowy sprzęt a dosyć uporczywe jest ciągłe resetowanie zwłaszcza, że switch nie stoi u mnie w pokoju.

Sprzęt to jaiś OSmax czy coś podobnego, wytarła się nazwa więc nie napiszę dokładnie. Z początku myślałem że to może wina zasilacza i zmieniłem na inny ale dalej to samo. Zauważyłem również że jeżeli się korzysta z neta to bardzo rzadko pada ale jeżeli komp jest wyłączony albo nikt nie siedzi to już częściej. Można jakoś zdiagnozować co mu jest ?

W ostateczności możecie mi polecić coś taniego (max 100zł) co będzie spełniało rolę switcha +wifi.

Witaj,

w tym dziale masz przyklejone dwa tematy związane z doborem urządzeń sieciowych w zależności od źródła Internetu. Generalnie chwalone są urządzenia TP-Link - powinieneś znaleźć tam coś, co w tej cenie spełni Twoje oczekiwania.

Pierwsze co, to wykonaj uaktualnienie oprogramowania. Dwa, to może być wada sprzętowa.