Zawieszający się system

cześć, od jakiegoś czasu mam problem z pracą laptopa [windows 8.1 update 1] w losowych momentach laptop zaczyna znacznie zwalniać, wszystko się zacina a dioda od dysku świeci ciągłym światłem, trwa to chwilę ~2,3 minuty i wszystko się trochę uspokaja. Zauważyłem, że laptop ogólnie zwolnił, przy uruchamianiu, podczas próby wyszukania czegoś, trwa to wszystko zwyczajnie nieco dłużej niż było to kiedyś. Dysk jest zdefragmentowany, czuwa nad tym intelowe narzędzie, systemowa aplikacja do sprawdzania błędów na dysku też nic nie wykazuje. Proszę o sprawdzenie tych danych i ewentualne podanie przyczyny i sposobu rozwiązania problemu.

16840419346392173046_thumb.jpg

Norton zaczął też pokazywać częsciej komunikat o dużym użyciu dysku przez różne aplikacje, host systemu windows, firefox czy adobe flash player

Dysk OK. Szukałbym przyczyn w wirusach ewentualnie zobacz temp. daj screena z HWInfo z Sensors (całe okno).

 

http://storage.dobreprogramy.pl/narzedzia/hw32_436.exe

Bardzo proszę o pomoc, czyściłem już komputer ze wszystkich śmieci jakie można, defragmentowałem dysk, usunąłem zbędne programy z autostartu. Czy jest jakiś ratunek poza wykonaniem odświeżania systemu? Przypominam, że system to Win 8.1 up1.

 

http://iv.pl/images/86113116997659935535.png

Użyj przycisku Zgłoś poproś moderatora o przeniesienie tematu do działu bezpieczeństwo. Wg zaleceń wstawisz logi z OTL lub FRST.

Zrobione, czekam na kolejne polecenia.

Pobierz Farbar Recovery Scan Tool http://www.bleepingcomputer.com/download/farbar-recovery-scan-tool/ zgodny z wersją systemu 32-bit lub 64-bit.

Uruchom FRST i kliknij Scan. Pokaż raport FRST i Addition.

http://przeklej.org/file/8hnebH/Addition.txt

 

http://przeklej.org/file/ItL2nW/FRST.txt

Odinstaluj Mumble Packages.Przeskanuj programem Malwarebytes Anti-Malware http://data-cdn.mbamupdates.com/v2/mbam/consumer/data/mbam-setup-2.0.1.1004.exe

Podczas instalacji usuń zaznaczenie przy Uruchom okres testowy Malwarebytes Anti-Malware Premium.

http://wstaw.org/m/2…3-25_123039.png

Język PL > Settings > General Settings > Language > Polish

Malwarebytes nic nie wykrył. Dodam, że podczas takich “zawiech” dysk jest mocno używany, mimo, że menedżer zadań pokazuje małe użycie w MB/s :frowning: Zazwyczaj podczas zawieszania się, proces: “System” zabiera około 3 MB/s i nic poza nim nie używa, a mimo to wszystko topornie chodzi. Za chwilę wszystko się uspokoi i jest nienajgorzej. Gdy zostawię laptopa na chwilę bezczynnego, to po poruszeniu myszką system potrzebuje dłuższej chwili na ogarnięcie się, żeby lagi ustały. Po chwili znów jest znośnie.

 

Screen:

 

http://iv.pl/images/41479357533322006830.png