Zawieszający, wyłączający się komputer


(Rafalmikolajek) #1

Witam.

Od dłuższego czasu mam problem ze swoim komputerem. Po jego uruchomieniu musi minąć dłuższy czas, by można było z niego w miarę normalnie korzystać. Ale później też często się zawiesza, szczególnie kiedy próbuję skorzystać z kilku programów w tym samym czasie (IE, Word) i do tego chcę coś wydrukować. Kilka razy komputer sam się wyłączył. Najpierw pojawił się niebieski ekran z jakimś komunikatem, a zaraz po tym nastąpił restart komputera. Nie wiem dokładnie, jaki komunikat wyświetlał się na tym niebieskim ekranie, ponieważ tekstu było dużo, a jego wyświetlenie trwało 2, 3 sekundy, nie byłem w stanie nawet tego przeczytać. Zauważyłem, że kilka programów działa bardzo słabo, np. bardzo długo nagrywa się płyta w Nero, Ares powoduje zawieszanie się komputera, żeby coś zeskanować muszę użyć kreatora skanowania bo na urządzeniu przycisk nie działa. Dzisiaj doszedł problem z Outlook Expressem. Kiedy chcę odebrać lub wysłać pocztę rząda hasła. Hasło znam i na pewno wpisuję je dobrze, ale nic nie działa. Przeskanowałem komputer programem Malwarebytes, ale nic nie wykryło. Raport z Otl jest następujący:

http://www.wklej.eu/index.php?id=12a04e87e8

Bardzo proszę o pomoc, bo mnie zaraz krew zaleje. Z góry dziękuję


(Leon$) #2

pokazałeś log

potrzebny jest OTL.txt

:slight_smile:


(Rafalmikolajek) #3

Już naprawiam to niedopatrzenie:

http://www.wklej.eu/index.php?id=bd36ce9c33

Dodane 23.10.2011 (N) 22:14

Leon$ , Gotowe


(Rim87) #4

poprostu zlapales zonka i tyle. sam uzywam programu malwarebytes. program ten moze byc okrutny :slight_smile: blokuje ci pliki ktore sa podejrzane dlatego moze zakup pelna wersje programu malwarebytes lub poprostu go zaktualizuj :stuck_out_tongue: pomysl czemu ci tak sie wylacza komputer i powoli chodzi. hmmm inteligentny robaczek ktory ci smignal pliczki exe :slight_smile: zainstaluj programy jeszcze raz te co nie mozesz uruchomic i gitara


(Rafalmikolajek) #5

Co mi da nowa instalacja źle działających programów, skoro, jak twierdzisz mam “inteligentnego robaczka ktory mi smignal pliczki exe”, nie zrobi tego jeszcze raz? Poza tym Malwarebytes aktualizowałem przed wykonaniem skanu, faktem jest jednak, że to darmowa wersja.


(Leon$) #6

Log wygląda na czysty

Pobierz CCleaner http://www.filehippo.com/download_ccleaner/

przeskanuj nim i wyczyść rejestr.

W OTL kilknij CleanUp (Sprzątanie)

Wyłącz i włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach http://support.microsoft.com/kb/310405/pl

przeskanuj

Dr.WEB CureIt! http://www.dobreprogramy.pl/DrWEB-CureI … 12976.html

sprawdź czy masz włączoną usługę Magazyn chroniony na automatyczne uruchamianie

pobierz http://update.filehippo.com/pl/updatechecker/

zrób aktualizację programów

:slight_smile:


(Rafalmikolajek) #7

Już działam.

Zauważyłem, że gdy po załączeniu komputera zaczynają się aktualizować programy antywirusowe (obecnie posiadam AVG, wcześniej Avast), komputer nie działą, lub działa bardzo powoli. Po aktualizacji jest lepiej, Podczas aktualizacji użycie procesora często wskazuje 0%, czy to możliwe???